Ekvadoro ambasada po „WikiLeaks“ pranešimų apie J.Assange'o išvarymą tyli

Valstybių paslaptis viešinančiai svetainei „WikiLeaks“ socialiniame tinkle „Twitter“ pacitavus šaltinių informaciją, kad Julianas Assange'as po „kelių valandų ar dienų“ gali būti išvarytas iš Ekvadoro ambasados Londone, prie ambasados pastato susirinko žiniasklaidos atstovų būrys.
Julianas Assange'as
Julianas Assange'as / „Scanpix“/AP nuotr.

Raudonų plytų ambasados pastatas penktadienį buvo tylus, bet prie jo budėjo ginkluoti britų policijos pareigūnai. Jokie ambasados ar britų pareigūnai pranešimų nekomentavo.

J.Assange'as iš ambasados nėra išėjęs nuo 2012-ųjų rugpjūčio, nes baiminosi, kad jei tik išeis iš Ekvadoro diplomatinės teritorijos, bus areštuotas ir išduotas Jungtinėms Valstijoms už tai, kad per „WikiLeaks“ paskelbė tūkstančius slaptų kariuomenės ir diplomatinių pranešimų.

Ekvadoro užsienio reikalų ministerija vėlai ketvirtadienį paskelbė pareiškimą, jog nekomentuos „gandų, teorijų ar spėjimų“.

Vėliau vienas aukšto rango pareigūnas naujienų agentūrai AP sakė, kad nebuvo priimtas joks sprendimas išvaryti J.Assange'ą iš ambasados.

„Aukšto rango šaltinis iš Ekvadoro valstybės departamento „WikiLeaks“ pranešė, kad Julianas Assange'as bus išvarytas artimiausiomis valandomis arba dienomis prisidengus „INA Papers“ skandalo pretekstu, ir kad jau sutarta su Jungtine Karalyste dėl jo arešto“, – sakoma penktadienį socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtoje „WikiLeaks“ žinutėje.

Dokumentų „INA Papers“ paketas buvo paviešintas vasarį. Kaip tvirtinama, jame yra informacijos apie Ekvadoro prezidento Lenino Moreno brolio įkurtos ofšorinės kompanijos „INA Investment“ operacijas.

Skelbiama, kad dėl šio nutekinimo Ekvadoro Kongrese buvo surengtas tyrimas, o prezidentui gali grėsti apkalta.

2018-ųjų spalį J.Assange'as pareiškė, jog Kitas mėgina išprašyti jį iš ambasados Londone, ir kad L.Moreno jau priėmė atitinkamą sprendimą, bet dar nenurodė jo vykdyti.

Be to, „WikiLeaks“ įkūrėjas iškėlė bylą Ekvadoro vyriausybei už jo „pagrindinių teisių“ pažeidimą šalies ambasadoje Londone.

Kitas patvirtino, kad nuo 2018-ųjų kovo mėnesio neleidžia J.Assange'ui naudotis internetu ir kaltina jį pažeidus „rašytinį įsipareigojimą“ nesikišti į Ekvadoro užsienio politiką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų