Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ekvadoro prezidentas Rafaelis Correa: Julianui Assange'ui reiškiami įtarimai beveik visose kitose šalyse nėra nusikaltimai

Ekvadoro prezidentas Rafaelis Correa interviu britų laikraščiui „The Sunday Times“ sakė, kad Julianui Assange'ui Švedijoje reiškiami įtarimai beveik visose kitose šalyse nebūtų nusikaltimas.
Julianas Assange'as
Julianas Assange'as / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

R.Correa sakė, jog tai, kuo įtariamas „WikiLeaks“ įkūrėjas, „nėra nusikaltimas Lotynų Amerikoje“, ir jog jis nevaidino jokio vaidmens Ekvadorui priimant sprendimą suteikti J.Assange'ui politinį prieglobstį.

R.Correa taip pat užsipuolė Didžiosios Britanijos vyriausybę už jos „prieštaravimus“ – norą išduoti J.Assange'ą Švedijai, neišdavus 1998 metais Londone pagal tarptautinį orderį areštuoto Augusto Pinocheto. Buvusio Čilės diktatoriaus arešto orderį buvo išdavęs ispanų teisėjas Baltasaras Garzonas, kuris dabar vadovauja J.Assange'o advokatų komandai.

„Nusikaltimai, kuriais yra kaltinamas J.Assange'as, nebūtų nusikaltimai 90-yje ar 95-iuose proc. šalių, – pareiškė R.Correa. – Nenaudoti prezervatyvo per poros aktą Lotynų Amerikoje nėra nusikaltimas. Tačiau nenoriu daugiau į tai gilintis, tai buvo nesvarbu Ekvadoro priimtam sprendimui. Ir mes visi sutariame, kad Julianas Assange'as turėtų stoti prieš Švedijos teisingumo sistemą“, – sakė prezidentas.

J.Assange'as, išnaudojęs visas savo teisines galimybes Didžiojoje Britanijoje išvengti išdavimo Švedijai, birželio 19 dieną atėjo į Ekvadoro ambasadą ir pasiprašė politinio prieglobsčio.

41 metų australas baiminasi, kad vėliau bus išduotas Jungtinėms Valstijoms, kurias yra papiktinęs tuo, jog savo interneto svetainėje paskelbė daugybę slaptų Vašingtono dokumentų.

J.Assange'ui pasislėpus Ekvadoro ambasadoje Londone, britų užsienio reikalų sekretorius Williamas Hague'as priminė nelabai žinomą 1987 metų įstatymą, pagal kurį britų policija galėtų įžengti į ambasados pastatą ir išsivesti J.Assange'ą.

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas „turėtų tikrai pykti ant savo užsienio reikalų ministro“, sakė R.Correa.

Ekvadoro prezidentas pridūrė: „Didžioji Britanija besąlygiškai rėmė Augusto Pinochetą. Ir jie jį paleido, jie neišdavė jo humanitariniais pagrindais, o tuo tarpu nori išduoti Julianą Assange'ą už tai, kad jis nenaudojo prezervatyvo. Tai – dideli prieštaravimai.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?