Kartu laikraštis pabrėžia, kad Ispanijos valdžios institucijos viešai vis dar laikosi itin atsargaus požiūrio į šį incidentą ir nepateikia kaltinimų Kremliui, nurodydamos, kad pirmiausia turi būti baigtas tyrimas.
Šaltinių teigimu, Madridas yra pasirengęs „duoti ryžtingą atsaką“ Rusijai, jei bus surinkta pakankamai įrodymų apie jos dalyvavimą nužudyme.
Turėjo pasą kito žmogaus vardu
Nužudytojo kūnas buvo rastas vasario 13 d. ant bendrojo garažo rampos Viljachojosos miestelyje Alikantės provincijoje, pietrytinėje Ispanijos pakrantėje. Jis buvo nušautas ir pervažiuotas jo paties automobiliu. Nusikaltėliai pabėgo iš nusikaltimo vietos.
Nužudytasis turėjo su savimi Ukrainos pasą Igorio Ševčenkos vardu, tačiau, pasak Ispanijos žiniasklaidos, Ispanijos civilinė gvardija nuo pat pradžių įtarė, kad nužudytasis naudojosi suklastotais dokumentais.
Rusų valdžia negailėjo keiksmų pilotui
Ispanijos valdžios institucijos oficialiai nepatvirtino žuvusiojo tapatybės, tačiau „El País“ šaltiniai Alikantės policijoje patvirtino, kad tai buvo M.Kuzminovas. Jo mirtį taip pat patvirtino Ukrainos karinė žvalgyba ir netiesiogiai – Rusijos valdžios institucijos. Užsienio žvalgybos tarnybos vadovas Sergejus Naryškinas pavadino M.Kuzminovą „moraliniu lavonu“, o Saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas, atsakydamas į klausimą apie buvusio piloto mirtį, sakė: „Šuniui – šuns mirtis“.
Leidinys „El País“ atkreipia dėmesį į tai, kad prorusiški šaltiniai pirmieji pranešė apie M.Kuzminovo mirtį. Pasak laikraščio šaltinių, „Maskva paviešino jo nužudymą, nes jis buvo pavyzdinis“, t. y. galėjo būti įspėjimas kitiems galimiems perbėgėliams.
Laikraštis teigė, kad tai taip pat galėjo būti kerštas už du rusų pilotus, kurie nežinojo apie pabėgimo planą ir buvo nužudyti sraigtasparniui nusileidus Ukrainoje.
Mano, kad pasidarbavo samdomi žudikai
Kaip rašo „El País“, Ispanijos saugumo tarnybos neabejoja, kad prie to prisidėjo Rusija, ir tik nėra tikros, kuri iš Rusijos saugumo tarnybų įvykdė žmogžudystę – SVR, FSB ar Generalinio štabo Vyriausioji valdyba (GRU).
Kartu šaltiniai Ispanijos saugumo tarnybose pripažįsta, kad tyrimui bus labai sunku rasti tiesioginių Rusijos dalyvavimo įrodymų, nes greičiausiai nusikaltimą įvykdė samdomi žudikai, kurie jau išvyko iš Ispanijos. Apklausti šaltiniai netiki tiesioginiu Ispanijoje įsikūrusių Rusijos agentų dalyvavimu ir linksta prie samdomų žudikų versijos.
Laikraštis taip pat pažymi, kad M.Kuzminovas Ispanijoje gyveno su suklastotais dokumentais, o šalies valdžios institucijos, matyt, nežinojo, kad buvęs Rusijos kariškis gyvena Ispanijoje, todėl nesuteikė jam apsaugos. Laikraštis taip pat tvirtina, kad M.Kuzminovas galėjo būti „išaiškintas“ dėl jo susirašinėjimo su Rusijoje pasilikusia buvusia mergina – jis tiesiogiai kvietė ją atvykti į Ispaniją.
Leidinyje išvardijama daugybė atvejų, kai užsienyje buvo nužudyti Rusijos valdžios oponentai arba perbėgėliai iš saugumo tarnybų, arba pasikėsinta į jų gyvybę. Pažymima, kad Ispanijoje toks incidentas įvyko pirmą kartą.
M.Kuzminovas buvo Rusijos kariuomenės kapitonas, baigęs Syzrano aviacijos mokyklą. 28 metų kariškis, jo paties teigimu, priešinosi karui Ukrainoje ir palaikė ryšius su Ukrainos saugumo tarnybomis. Rugpjūčio 9 d. jis į Ukrainos vyriausybės kontroliuojamą teritoriją skrido sraigtasparniu, kuriuo gabeno atsargines dalis naikintuvui. Kartu su juo skrido du vyresnieji leitenantai: 35 metų šturmanas Chušbachtas Tursunovas ir 28 metų technikas Nikita Kirjanovas. Jie pabėgime nedalyvavo ir, kaip įtariama, žuvo bandydami pabėgti į Rusijos teritoriją.
Valstybinio televizijos kanalo „Rossija 1“ reportaže korespondentas Sergejus Zeninas teigė, kad Gynybos ministerijos specialiųjų pajėgų pareigūnai gavo įsakymą nužudyti M.Kuzminovą. Vienas iš jų teigė, kad pilotas bus surastas ir nubaustas „pagal visus mūsų valstybės įstatymus už valstybės išdavystę“, o kitas pridūrė, kad M.Kuzminovas „nesulauks teismo proceso“.