Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Emmanuelis Macronas: Lenkija eina prieš Europos interesus

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas penktadienį kritikavo Lenkijos konservatyviąja vyriausybę, kuri esą prieštarauja Europos Sąjungos interesams, ir perspėjo Varšuvą, kad ateityje ji gali atsidurti Bendrijos „paraštėse“.
Emmanuelis Macronas
Emmanuelis Macronas: Lenkija eina prieš Europos interesus / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Šiandien Lenkija nėra šalis, kuri galėtų parodyti Europai kryptį; tai yra šalis, nusprendusi eiti prieš Europos interesus daugelyje sričių“, – sakė jis per spaudos konferenciją Varnos mieste Bulgarijoje.

„Ši šalis stumia save Europos ateities istorijos paraščių link“, – pridūrė jis.

Tokie jo komentarai pasirodė po to, kai Lenkija išreiškė savo nepritarimą E.Macrono raginimui mažų atlyginimų valstybes ES rytuose sutikti su vadinamosios darbuotojų komandiravimo direktyvos persvarstymu.

Šiuo metu pagal direktyvą leidžiama firmoms siųsti laikinų darbuotojų iš mažų atlyginimų valstybių, tokių kaip Lenkija, į kitas šalis nares nemokant vietos socialinių mokesčių.

Prancūzijos prezidentas trijų dienų kelionę po rytų ir vidurio Europą pradėjo trečiadienį. Jis siekia pelnyti jų paramą artėjant spalį vyksiančiam Briuselio viršūnių susitikimui, per kurį bus aptarta galimybė persvarstyti ES direktyvą dėl darbuotojų komandiravimo.

Turtingos šalys, tokios kaip Prancūzija, Vokietija ir Austrija tvirtina, kad ši taisyklė sudaro sąlygas neteisingai konkurencijai nacionalinėse darbo rinkose ir kenkia vietiniams darbuotojams.

Turtingos šalys, tokios kaip Prancūzija, Vokietija ir Austrija tvirtina, kad ši taisyklė sudaro sąlygas neteisingai konkurencijai nacionalinėse darbo rinkose ir kenkia vietiniams darbuotojams.

Vienos ir Berlyno remiamas Paryžius dabar nori, kad tokio darbo laikotarpis būtų apribotas 12 mėnesių ir būtų perpus trumpesnis nei siūlė Europos Komisija.

Tačiau ne tokios turtingos Europos Sąjungos narės tokiam pasiūlymui prieštarauja.

Lenkija yra šalis, gaunanti daugiausiai naudos iš darbuotojų komandiravimo direktyvos, ir nori, kad liktų galioti dabartinės taisyklės.

Maždaug 500 tūkst. jos piliečių dirba lenkų kompanijose kitose ES narėse.

„Mes ginsime savo poziciją iki galo, nes tai pozicija, atitinkanti lenkų darbuotojų interesus“, – Varšuvoje žurnalistams sakė Lenkijos premjerė Beata Szydlo.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Beata Szydlo
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Beata Szydlo

„Manau, kad Lenkijos ministrė pirmininkė kartą jau padarė strateginę klaidą“, – penktadienį sakė E.Macronas.

„Lenkijos žmonės nusipelno geresnių (sąlygų) nei šios. Premjerei bus sunku paaiškinti, kodėl Lenkijoje ir kitur Europoje yra gerai lenkams mokėti mažus atlyginimus“, – pridūrė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trijų s galia – ne tik naujam „aš“, bet ir sveikoms akims!
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas