Prisiminęs prieš metus įvykusią Fukušimos tragediją, EP pirmininkas teigė, kad jos buvo galima išvengti. Jis primygtinai paragino kuo geriau užtikrinti branduolinę saugą ir leisti veikti tik toms atominėms elektrinėms, kurios išlaikė patvarumo testus. Parlamento vadovas informavo, jog birželį Europos Komisija pateiks galutinę ataskaitą apie šių testų rezultatus.
Pažymėjęs, kad vienos ES šalies energetikos sprendimai turi didelį poveikį kaimyninėms šalims, M. Schulzas pabrėžė energijos šaltinių įvairinimo svarbą, taip pat paragino įgyvendinti ES tikslą iki 2020 m. penktadaliu padidinti energijos vartojimo efektyvumą.
Europarlamentarai tylos minute pagerbė žuvusiuos per Japonijos tragediją. M. Schulzas taip pat paragino atiduoti duoklę drąsiems Japonijos žmonėms, padėjusiems likviduoti nelaimės padarinius.
Parlamento vadovas taip pat pasmerkė Sirijos valdžios vykdomą brutalų žmonių žudymą. Jis pareikalavo leisti suteikti nukentėjusiesiems humanitarinę pagalbą, taip pat išreiškė paramą Kofio Anano bei Jungtinių Tautų pastangoms sureguliuoti konfliktą.
M. Schulzas savo ruožtu priminė, jog kovo 11-ąją minima Europos kovos su terorizmu diena prisimenant 2004 m. Madride surengtus sprogdinimus. Išreiškęs paramą žuvusiųjų artimiesiems, Parlamento pirmininkas visų europarlamentarų vardu griežtai pasmerkė bet kokios formos terorizmą.
Sesijos pradžioje europarlamentarai taip pat pakoregavo jos darbotvarkę – į ją įtraukė padėties Baltarusijoje svarstymą (jis numatytas trečiadienį po pietų, o ketvirtadienio vidurdienį bus balsuojama dėl rezoliucijos). Iš kitų įdomesnių šios sesijos klausimų – paveldėjimo ir testamentų reglamentavimas, lyčių lygybė, Europos Vadovų Tarybos susitikimo rezultatai, specialiojo komiteto organizuotam nusikalstamumui tirti įsteigimas, taip pat padėtis Rusijoje po prezidento rinkimų.