Nemažai demonstracijų, išprovokuotų afroamerikiečio George'o Floydo žūties jį suimant baltiesiems policininkams, buvo surengta ir Europos valstybėse.
FRA savo pareiškime nurodė, kad „rasistinis priekabiavimas, smurtas ir diskriminacinio pobūdžio etninis skirstymas yra paplitę Europoje“.
„Niekas neturėtų tapti taikiniu dėl savo odos spalvos“, – pareiškė FRA direktorius Michaelas O'Flaherty.
„Niekas neturėtų bijoti būti sustabdytas policijos vien todėl, kad yra juodaodis“, – sakė jis.
M.O'Flaherty paragino ES nares bendradarbiauti, siekiant „visam laikui panaikinti rasistines praktikas Europoje“.
Beveik trečdalis iš maždaug 6 000 afrikiečių kilmės asmenų, kuriuos užpernai apklausė FRA, teigė, kad jie per pastaruosius penkerius metus buvo susidūrę su rasistiniu priekabiavimu.
Beveik ketvirtadalis respondentų pasakojo, kad per tą patį laikotarpį buvo bent kartą sustabdyti policijos. Daugelis jų mano, kad tokie veiksmai tolygūs rasiniam profiliavimui.
G.Floydas žuvo gegužės 25 dieną, kai vienas baltasis Mineapolio policininkas beveik devynias minutes keliu spaudė jam kaklą.
Vyro mirtis vėl įžiebė seną pyktį dėl incidentų, kai afroamerikiečiai žūdavo dėl policijos veiksmų. Praeivio nufilmuotas įvykis Mineapolyje visoje šalyje išprovokavo didžiulius pilietinius neramumus, kokių nebuvo nuo Martino Lutherio Kingo jaunesniojo nužudymo 1968 metais.