Albanijoje apsilankiusi europarlamentarų delegacija taip pat paragino valdančiuosius pradėti dialogą su opozicija ir išspręsti kilusią politinę krizę.
„Boikotuoti liaudies atstovavimą parlamente yra labai blogas signalas. Tai pakenks valdžios ir visos valstybės patikimumui“, – pareiškė delegacijos vadovas estas Tunne Kelamas.
2009 metais NATO nare tapusiai Albanijai prieš penkerius metus buvo suteiktas ES kandidatės statusas. Tirana birželį tikisi pradėti derybas dėl narystės Bendrijoje.
Centro dešinės Demokratų partijos vadovaujama opozicija teigia, kad premjero Edi Ramos kairioji vyriausybė yra korumpuota ir palaiko ryšius su organizuoto nusikalstamumo pasauliu. Opozicija siekia, kad būtų suformuota pereinamojo laikotarpio administracija, kuri surengtų pirmalaikius rinkimus.
„Net jei opozicijos kaltinimai yra visiškai pagrįsti, parlamento boikotas neišspręs jos problemų“, – sakė delegacijos narys iš Vokietijos Knutas Fleckensteinas.
Viename šiauriniame Albanijos mieste viešėjęs demokratų lyderis Lulzimas Basha leido suprasti, kad nepaklus EP delegacijos raginimams.
Jo teigimu, opozicija rengs „protestus, pilietinio nepaklusnumo (akcijas) ir kitus pilietinio maišto ir pykčio veiksmus“.
Per pastarąsias dvi savaites opozicijos rengti protestai peraugo į susirėmimus, per kuriuos demonstrantai užpuolė policininkus, o šie panaudojo ašarines dujas. Per šiuos smurto protrūkius buvo sužeisti dešimtys aktyvistų ir pareigūnų.
ES delegacija toliau vyks į kaimyninę Šiaurės Makedoniją, taip pat besiruošiančią šiemet pradėti derybas dėl narystės Bendrijoje.