„Europos Sąjunga apgailestauja dėl šio demokratijos principų ir politinio pliuralizmo pažeidimo, ir laiko šį atrankos procesą dar vienu žingsniu griaunant principą „viena šalis, dvi sistemos“, – sakoma J.Borrellio pareiškime.
„Europos Sąjungai labai svarbus Honkongo didelio autonomijos laipsnio išsaugojimas, kaip ir pagarba žmogaus teisėms bei pagrindinėms laisvėms, įskaitant žiniasklaidos laisvę, demokratijos principus ir įstatymo viršenybę“, – sakoma jame.
ES ragina Kinijos ir Honkongo valdžią laikytis savo nacionalinių ir tarptautinių įsipareigojimų, ypač galutinio tikslo rinkti Honkongo lyderį ir įstatymų leidžiamąją instituciją visuotiniu balsavimu, pabrėžė J.Borrellis.
64 metų J. Lee, kuriam taikomos JAV sankcijos, buvo vienintelis kandidatas į šį postą ir liepos 1 dieną perims vadovavimą didžiulių demokratijos šalininkų protestų supurtytam miestui, kuriame Pekinas toliau aktyviai vykdo politinių laisvių varžymo kampaniją.
1 461 nario komitete J.Lee, buvęs Honkongo aukščiausio rango policijos pareigūnas ir saugumo sekretorius, gavo 1 416 balsų.