Vis labiau nuogąstaujant, kad rinkiminis konfliktas gali įstumti ir taip nestabilią Vidurio Afrikos valstybę į naują krizę, ES atstovė paragino visas pusės susilaikyti nuo „bet kokių veiksmų, kurie gali privesti prie smurto“.
KDR konstitucinis teismas opozicijos lyderį Felixą Tshisekedi sekmadienį paskelbė ginčytinų prezidento rinkimų nugalėtoju, atmetęs antroje vietoje atsidūrusio jo oponento skundą, kas atveria kelia jo prisaikdinimui KDR prezidentu.
„Atkreipiame dėmesį į Konstitucinio teismo pranešimą praėjusį vakarą, – sakė ES atstovė. – Kaip ketvirtadienį buvo teigta Afrikos Sąjungos aukščiausio lygio konsultaciniame susitikime Adis Abeboje, išlieka abejonių dėl rezultato atitikimo.“
Afrikos Sąjungos pirmininkas ir Ruandos prezidentas Paulas Kagame pirmadienį vyksta į Kinšasą, ir ES paragino visas šalis bendradarbiauti su jo misija.
Afrikos Sąjunga anksčiau paragino atidėti galutinių rezultatų paskelbimą. Tačiau kitas regioninis blokas – 16 šalių vienijanti Pietų Afrikos vystymosi bendrija – sekmadienį pasveikino F.Tshisekedi ir paragino taikiai perduoti valdžią.
KDR rinkimų komisija CENI sausio 10 dieną paskelbė, kad, remiantis preliminariais duomenimis, F.Tshisekedi laimėjo rinkimus, surinkęs 38,57 proc. balsų, o M.Fayulu liko antras su 34,8 proc. balsų.
55 metų F.Tshisekedi – Kongo Demokratinės Respublikos seniausios ir didžiausios opozicinės partijos lyderis – niekada nėra ėjęs jokių aukšto rango pareigų ar net dirbęs vadovaujantį darbą.
Afrikos Sąjungos lyderiai ketvirtadienį įvykusiame aukščiausiojo lygio susitikimo išreiškė „rimtų abejonių“ dėl rinkimų rezultatų ir paragino atidėti galutinių rezultatų paskelbimą.
Savo ruožtu britų verslo dienraštis „Financial Times“ ir kitos užsienio žiniasklaidos priemonės yra paskelbusios mačiusios dokumentų, įrodančių, kad rinkimus laimėjo Martinas Fayulu.