Bendrijos diplomatijos vadovė Federica Mogherini sakė, kad 28 šalių blokui didžiulį susirūpinimą taip pat kelia blogėjanti žmogaus teisių padėtis Kryme.
Ji pareikalavo užtikrinti nevaržomą prieigą užsienio stebėtojams, kad šie galėtų įvertinti situaciją.
„ES vėl reiškia didžiulį susirūpinimą dėl Krymo pusiasalyje toliau tęsiamo karinių pajėgumų stiprinimo ir blogėjančios žmogaus teisių padėties, įskaitant žodžio laisvės suvaržymą ir mažumoms priklausančių asmenų persekiojimą“, - sakoma F.Mogherini pareiškime, kurį patvirtino ES šalių užsienio reikalų ministrai.
Bendrija, kuri ėmėsi sankcijų prieš Rusiją dėl jos vaidmens Ukrainos krizėje ir Krymo aneksavimo, „nepripažįsta ir toliau smerkia šį tarptautinės teisės pažeidimą“, teigiama dokumente.
„Neteisėtas Krymo ir Sevastopolio aneksavimas... taip pat yra tiesioginis iššūkis tarptautiniam saugumui, turintis rimtų implikacijų tarptautinei teisinei tvarkai, kuri gina visų valstybių vienybę ir suverenitetą“, - pažymėjo F.Mogherini.
Rusija pirmadienį švenčia pirmąsias metines po Kryme surengto referendumo, per kurį to Juodosios jūros pusiasalio gyventojai nubalsavo atsiskirti nuo Ukrainos ir prisijungti prie Rusijos Federacijos.