Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kaltina „Eurovizijos“ organizatorius, kad jie įteikė dovaną Europos priešams

Europos transliuotojų sąjungos (EBU) sprendimas uždrausti ES vėliavas per šeštadienį vykusį „Eurovizijos“ finalą buvo dovana Europos priešams, pareiškė Komisijos pirmininko pavaduotojas Margaritis Schinas.
„Eurovizijos“ gerbėjai rinkosi stebėti antrojo pusfinalio Malmės arenoje
„Eurovizijos“ gerbėjai rinkosi stebėti antrojo pusfinalio Malmės arenoje / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Tai, ką padarė EBU, pribloškia“, – sakė M.Schinas leidiniui „Politico“ po to, kai plačiai stebėtą dainų konkurso pabaigą aptemdė politiniai nesutarimai.

Komisijos narys teigė, kad EBU sprendimas neleisti naudoti kitų nei dalyvaujančių šalių vėliavų buvo priimtas ne laiku, atsižvelgiant į kitą mėnesį vyksiančius Europos Parlamento rinkimus ir tuo metu, kai Tbilisio gatvėse protestavo tūkstančiai Gruzijos gyventojų, palaikančių demokratines vertybes, kurioms atstovauja ES.

Kritikavo Ursulos von der Leyen atstovas

Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen atstovas spaudai taip pat kritikavo šį EBU žingsnį, sakydamas: „Be abejo, gaila uždrausti vėliavą, kuri yra visų konkurse dalyvaujančių ES narių ir kitų Europos Tarybos narių vėliava ir kuri dažnai plevėsuoja šalia nacionalinių vėliavų ant viešųjų pastatų.“

M.Schinas sakė „Politico“: „Nerandu logiško paaiškinimo, kodėl EBU taip elgiasi. Ir kam tai tarnauja?“

„Likus mažiau nei mėnesiui iki Europos Parlamento rinkimų, kas laimės uždraudus ES vėliavos naudojimą ‚Eurovizijoje‘? – pridūrė eurokomisaras. – Tik euroskeptikai ir Europos priešai.“

EBU atstovas spaudai sakė, kad šių metų „Eurovizijos“ vėliavų politika yra „tokia pati kaip ir 2023 m.“ – gerbėjams buvo leidžiama atsinešti tik „dalyvaujančių šalių vėliavas ir vaivorykštės / pasididžiavimo vėliavas“. Tačiau praėjusių metų renginio įrašuose aiškiai matyti daugybė ES vėliavų žiūrovų salėje.

M.Schinas sakė, kad pirmadienį iškels šį klausimą EBU vadovybei. „Aš su jais pasikalbėsiu. Nepaliksiu to taip, – sakė jis. – Sieksiu paaiškinimų ir patikslinimų.“

2024 m. „Euroviziją“ laimėjo Nemo, 24 metų šveicarų atlikėjas, kuris dainavo apie savęs atradimą kaip nebinarinės lyties asmens (angl. non-binary).

Kritikavo ir Airijos dainininkė

15min primena, kad Airijai atstovavusi „ragana“ Bambie Thug taip pat negailėjo ritikos „Eurovizijos“ organizatoriams.

Apie savo propalestiniškas pažiūras atvirai pasisakanti Bambie apkaltino Izraelio transliuotoją „Kan“ taisyklių pažeidimu ir sakė, kad laukia Europos transliuotojų sąjungos atsakymo, kokių veiksmų bus imtasi.

Pirmojo pusfinalio metu „Kan“ komentatorius prieš pat Airijos pasirodymą perspėjo žiūrovus, kad Bambie atliekama daina „Doomsday Blue“ bus „pati baisiausia“, nes joje bus „daug burtų, juodosios magijos, tamsių drabužių, šėtoniškų simbolių ir vudu lėlių“.

Jis taip pat pridūrė, kad Bambie dažnai „neigiamai kalba apie Izraelį“ ir paragino žiūrovus pasiruošti savo prakeiksmus.

Pati dainininkė Bambie, kuri save vadina „queer ragana“, spaudos centre žurnalistams sakė, kad Izraelio transliuotojas „Kan“ „du, tris kartus kurstė prieš ją agresiją“ ir kad jų komanda dėl to kreipėsi į konkurso organizatorius (EBU), bet jie į šią situaciją nereagavo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos