2024 03 07 /14:29

ES konservatoriai parėmė Ursulos von der Leyen kandidatūrą antrai EK pirmininko kadencijai

Konservatyvioji Europos liaudies partija (ELP) – didžiausia jėga Europos Parlamente – ketvirtadienį išreiškė paramą Ursulos von der Leyen (Urzulos fon der Lajen) kandidatūrai antrai Europos Komisijos pirmininko kadencijai.
Octav Ganea / via REUTERS
Octav Ganea / via REUTERS

Rumunijos sostinėje Bukarešte įvykusiame partijos suvažiavime paskelbta, kad buvusios Vokietijos gynybos ministrės perrinkimą parėmė 400 delegatų. 89 delegatai balsavo „prieš“.

Praėjusį mėnesį U. von der Leyen paskelbė, kas sieks antros EK pirmininkės kadencijos.

U. Von der Leyen kandidatūra iškelta prieš birželio 6–9 dienomis vyksiančius Europos Parlamento – vienintelės demokratiškai renkamos ES institucijos – rinkimus.

Po šio partijos parėmimo ji tampa tvirta lydere kovoje dėl aukščiausio 27 valstybių bloko posto.

Tikimasi, kad po birželį įvyksiančio balsavimo ELP išliks didžiausia galia bloko įstatymų leidžiamojoje valdžioje, tačiau U. von der Leyen paskyrimui vis tiek turės pritarti ES valstybių narių lyderiai. Beveik pusė jų yra ELP nariai.

Ketvirtadienį baigiantis dvi dienas trukusiam partijos suvažiavimui, U. von der Leyen perspėjo dėl tikėtino populistų iškilimo per artėjančius bloko rinkimus ir Rusijos bandymo „nušluoti Ukrainą nuo žemės paviršiaus“.

„Mūsų taikiai ir vieningai Europai kaip niekada anksčiau iššūkį meta populistai, nacionalistai, demagogai – tiek kraštutiniai dešinieji, tiek kraštutiniai kairieji, – kalbėjo ji. – Pavadinimai gali būti skirtingi, bet tikslas tas pats. Jie nori paminti mūsų vertybes ir nori sunaikinti mūsų Europą [...] ELP niekada neleis, kad taip atsitiktų.“

Nuo tada, kai 2019 metais U. von der Leyen buvo išrinkta EK vadove, jai teko susidurti su keliomis 450 mln. piliečių turintį bloką palietusiomis krizėmis. Tarp jų – Britanijos pasitraukimas iš ES, COVID-19 pandemija ir Rusijos invazija į Ukrainą.

U. von der Leyen taip pat skatino Žaliąjį kursą, kuriuo siekiama, kad iki 2050 metų grynasis šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis būtų lygus nuliui.

U. von der Leyen pažymėjo, kad po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas prieš dvejus metus įsakė pradėti karą Ukrainoje, Europa siekia sumažinti savo priklausomybę nuo rusiškos energijos.

„Mes pasipriešinome V. Putino šantažui nešvariomis anglimis, nafta ir dujomis. Atsikratėme šios priklausomybės“, – sakė ji.

„Masiškai investuojame į švarią energiją. Pirmą kartą Europoje iš vėjo ir saulės pagaminome daugiau elektros energijos nei iš dujų. Taip kuriamos geros darbo vietos čia, namuose, mažinamos kainos ir valoma tarša. Be to, tai suteikia mums energetinį saugumą“, – tvirtino EK vadovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai