Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti
2021 12 13 /16:21

ES ministrai sutarė dėl sankcijų Rusijos privačiai karinei bendrovei „Wagner“

Europos Sąjungos šalių užsienio reikalų ministrai pirmadienį sutarė dėl sankcijų asmenims ir subjektams, siejamiems su Rusijos privačia karine bendrove „Wagner“, kaltinama prisidedant prie konfliktų kurstymo įvairiose šalyse.
„Wagner“ samdiniai
„Wagner“ samdiniai / „Facebook“ nuotr.
Temos: 2 Rusija Karas

ES užsienio reikalų ministrai per susitikimą Briuselyje pritarė aštuonių asmenų ir trijų bendrovių sąrašui, kuriems bus taikomas draudimas išduoti vizas ir bus įšaldytas jų turtas, esantis Bendrijos jurisdikcijoje, nurodė diplomatai.

Ši privati karinė organizacija, kurią Vakarų sostinės laiko esant glaudžiai susijusią su Kremliumi, yra siejama su konfliktais Ukrainoje, Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose.

Prancūzija ypatingai spaudė savo partneres ES imtis veiksmų prieš „Wagner“, argumentuodama, kad šios organizacijos veikla Libijoje, Malyje ir Centrinės Afrikos Respublikoje veikė destabilizuojamai.

Ši grupė, kaip manoma, yra susijusi su Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui artimu verslininku Jevgenijumi Prigožinu.

J.Prigožinas, kurio pavardė įtraukta ir ES ir JAV sankcijų sąrašus, neigia savo ryšius su „Wagner“ ir bet kokį vaidmenį Afrikos konfliktuose.

Kremlius irgi neigia turįs sąsajų su šia bendrove, lyginama su panašiomis JAV privačiomis struktūromis, pavyzdžiui, per karą Irake liūdnai pagarsėjusia buvusia bendrove „Blackwater“.

Pasak Prancūzijos užsienio reikalų ministro Jeano-Yves'o Le Driano, ši „Rusijos samdinių bendrovė kursto karus, veikdama per tarpininkus Rusijos naudai“.

„Net jeigu Rusija tai neigia, niekas neapsigauna“, – pridūrė jis.

Europos diplomatai praėjusią savaitę sakė, kad Bendrija pasitelks kelis jau veikiančius sankcijų mechanizmus, įtraukdama į taikinių sąrašą su „Wagner“ susijusius asmenis ir bendroves.

Pasak jų, šis sąrašas taip pat turi tapti perspėjimu šalims, svarstančioms galimybę nusisamdyti „Wagner“ dalinių, pavyzdžiui Maliui – buvusiai Prancūzijos kolonijai, kur europiečiai kariai kaunasi su islamistų kovotojais.

Europos ministrai taip pat aptarė daug didesnį galimų ekonominių sankcijų Rusijai paketą. Jis turėtų būti laikomas atsargoje, siekiant atgrasyti nuo bet kokio Maskvos tiesioginio įsiveržimo į Ukrainą grėsmės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas