Lankydamasis migrantų priėmimo centre prie Makedonijos sienos, ES plėtros komisaras Johannesas Hahnas sakė, kad Europos Sąjungai dabar tenka keli uždaviniai.
Pasak jo, ES privalo padėti savo pasienio šalims spręsti pabėgėlių krizę ir „stiprinti mūsų išorines sienas“.
„Tačiau, sakyčiau, žymiai svarbiau padėti šalims šiame regione susidoroti su padėtimi“, – nurodė J.Hahnas.
Šis už ES plėtrą atsakingas pareigūnas aiškino Europos Komisijos planą, kurio dalyje numatyta perskirstyti Turkijai numatytą ES paramą.
„Dėl šios priežasties aš prieš kelias dienas pasiūliau kitaip paskirstyti Turkijai teikiamus pinigus. Kalbame apie lėšas iki vieno milijono eurų“, – pridūrė J.Hahnas.
Šie pinigai „padės Turkijai atsakyti į iššūkį ir suteikti žmonėms perspektyvą likti šiame regione, kad kuo greičiau galėtų sugrįžti į savo gimtąjį regioną, savo gimtuosius namus“, – sakė J.Hahnas.
Ketverius metus nesiliaujantis karas Sirijoje privertė 4 milijonus sirų bėgti iš savo tėvynės. Beveik pusė jų prisiglaudė Turkijoje, daugiau kaip milijonas gyvena Libane ir beveik 630 tūkst. – Jordanijoje.
JT Pasaulinė maisto programa pranešė dėl didžiulio lėšų trūkumo turėjusi per pusę sumažinti paramą maistu – skirti ją tik 1,3 mln. pabėgėlių.
Dauguma jų gyvena už lėšas, atitinkančias 50 JAV centų (44 euro centų) per dieną vienam žmogui.
JT turėjo sumažinti paramą 229 tūkst. pabėgėlių Jordanijoje ir 13 tūkst. - Libane..
Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as praėjusią savaitę sakė raginsiąs ateinantį trečiadienį sušaukti specialų ES vadovų susitikimą,kuriame būtų „dirbama su Turkija“, siekiant paskatinti Sirijos pabėgėlius likti Turkijos žemėje iki karo pabaigos.