„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

ES pratęsė pabėgėlių gelbėjimo operaciją „Sophia“ iki 2018 metų

ES šalys narės antradienį pratęsė svarbią gelbėjimo operaciją „Sophia“ vidurio Viduržemio jūroje, dar aštuoniolikai mėnesių, augant susirūpinimui dėl daugybės į Europą plūstančių migrantų.
Migrantų valtis Graikijos pakrantėje
ES pratęsė pabėgėlių gelbėjimo operaciją „Sophia“ iki 2018 metų / AFP/„Scanpix“ nuotr.

JT duomenimis, šiais metais kelionei pasiryžo daugiau nei 100 000 žmonių iš Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų. Dažnai jie plukdomi netvirtomis valtimis, priklausančiomis žmonių kontrabandininkams.

Dauguma atvyksta į Italiją, įnirtingai kritikuojančią ES partneres, kad šios nepakankamai rūpinasi pasidalinti našta.

ES diplomatijos vadovė Federica Mogherini sako, kad nuo 2015 metų, kai nuskęsdavo daug migrantų, pradėjus operaciją „Sophia“, „dauguma įtariamų kontrabandininkų sulaikyta, ir išgelbėta daug gyvybių“.

„Šiandien itin didžiuojuosi galėdama paskelbti, kad įgaliojimas tęsti operaciją „Sophia“ vienbalsiai atnaujintas“, – pranešime sakė F.Mogherini.

F.Mogherini: „Šiandien itin didžiuojuosi galėdama paskelbti, kad įgaliojimas tęsti operaciją „Sophia“ vienbalsiai atnaujintas.“

Operacija „Sophia“ iš pradžių turėjo tik gelbėjimo funkciją, tačiau F.Mogherini siekė, kad jos vykdytojai turėtų daugiau galių ir atsakomybės, taip pat ir leidimą naudoti jėgą, siekiant sustabdyti ir sunaikinti kontrabandininkų valtis tarptautiniuose vandenyse.

Tai laikoma dalimi F.Mogherini pastangų suteikti Europos Sąjungai daugiau galios kovoje su didesnio masto saugumo problemomis, keliamomis migrantų krizės.

Per operaciją „Sophia“ taip pat stengiamasi apmokyti Libijos pakrantės apsaugą ir jūrų pajėgas, padėti įgyvendinti JT ginklų embargą prieš nesantaikos plėšomą Libiją, iš kurios į Europą traukia dauguma migrantų.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Federica Mogherini
Luko Balandžio / 15min nuotr./Federica Mogherini

Šalys narės antradienį sutarė, kad „Sophia“ operacijai būtų skirtos kelios naujos užduotys: stebėti kaip veikia apmokyti Libijos pakrančių apsaugos narkiai, ir „imtis naujos stebėsenos veiklos, rinkti informaciją apie neteisėtą naftos eksporto gabenimą iš Libijos.

Tuo pačiu, operacija bus siekiama padidinti dalijimąsi informacija apie žmonių gabenimą, itin pelningą kriminalinių grupuočių verslą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų