Šiuo metu aktyvų įšaldymai ir draudimai atvykti į Bendriją taikomi 150 asmenų (vienu daugiau negu prieš 6 mėn.), taip pat 38 juridiniams subjektams – verslo įmonėms, organizacijoms ir politinėms partijoms.
„Įvertinus padėtį, pagrindo pakeisti sankcijų režimą nėra“, – sakoma 28 ES šalių pareiškime.
Šios individualios sankcijos yra dalis priemonių, kurių ES ėmėsi, kad nubaustų Maskvą už jos palaikymą prorusiškiems separatistams per konfliktą Rytų Ukrainoje, įsiplieskusį 2014 metų balandį.
Konfliktas tarp Rusijos remiamų separatistų ir Ukrainos vyriausybės pajėgų nuo 2014 metų nusinešė jau daugiau kaip 10 tūkst. žmonių gyvybių.
2014 metų vasarą įvestos didelio masto ekonominės sankcijos, nutaikytos į Rusijos naftos, gynybos ir bankininkystės sektorius, paskutinį kartą šešiems mėnesiams buvo pratęstos pernai gruodį.
ES ekonomines sankcijas Rusijai paskelbė po 2014-ųjų liepą įvykusios tragedijos, kai virš Ukrainos buvo numuštas oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 laineris ir žuvo visi 298 juo skridę žmonės. Vakarų šalys dėl šios atakos kaltina separatistus.
Konfliktas tarp Rusijos remiamų separatistų ir Ukrainos vyriausybės pajėgų nuo 2014 metų nusinešė jau daugiau kaip 10 tūkst. žmonių gyvybių.
Susirėmimai Ukrainos rytuose tebesitęsia, nors 2015 metais buvo pasirašyti vadinamieji Minsko taikos susitarimai, o abi konflikto pusės ne kartą skelbė paliaubas.
ES taip pat taiko Rusijai individualias sankcijas už 2014 metų kovą Maskvos įvykdytą Ukrainai priklausančio Krymo pusiasalio aneksiją.
Be to, ES diplomatijos vadovė Federica Mogherini pirmadienį pareiškė, kad Bendrija nepripažįsta Krymo aneksijos ir ketina pasmerkti Rusijos prezidento rinkimų rengimą šiame pusiasalyje kovo 18-ąją.
„Mums yra ypač svarbu, kad šis vizitas vyksta likus kelioms dienoms iki Krymo ir Sevastopolio neteisėtos aneksijos ketvirtųjų metinių.
Mes nepripažįstame šios neteisėtos aneksijos ir toliau laikysimės šios neteisėtos aneksijos nepripažinimo politikos“, – sakė F.Mogherini spaudos konferencijoje Kijeve, kurioje dalyvavo ir Ukrainos prezidentas Petro Porošenka.
F.Mogherini pridūrė, kad ES toliau smerks tarptautinės teisės pažeidimus ir Rusijos prezidento rinkimų organizavimą pusiasalio teritorijoje.
„Raginsime gerbti visų šioje teritorijoje gyvenančių piliečių, tarp jų ir Krymo totorių, teises. Taip pat raginame paleisti visus neteisėtai sulaikytus ir laikomus kalėjimuose Kryme ir Rusijoje“, – pareiškė ji.