„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

ES rinkimus Donecke ir Luhanske laiko neteisėtais ir jų nepripažįsta

Europos Sąjungos užsienio politikos vadovė Federica Mogherini pareiškė, kad Europos Sąjunga nepripažįsta ir laiko neteisėtais rinkimus, lapkričio 11 dieną vyksiančius Ukrainos prorusiškų separatistų įkurtose apsišaukėliškose Luhansko ir Donecko respublikose.
Rinkimų agitacija Luhanske
Rinkimų agitacija Luhanske / „Sputnik“/„Scanpix“ nuotr.

„Europos Sąjunga dar kartą pareiškia apie savo visišką paramą Ukrainos nepriklausomybei, suverenitetui ir teritoriniam vientisumui su tarptautiniu mastu pripažintomis jos sienomis“, – teigiama šeštadienį Briuselyje išplatintame pareiškime.

Anot F.Mogherini, „ES laikosi nuomonės, kad „rinkimai“, suplanuoti šių metų lapkričio 11-ąją teritorijose, kurias kontroliuoja vadinamųjų „Luhansko Liaudies Respublikos“ ir „Donecko Liaudies Respublikos“ nevyriausybinės pajėgos, yra neteisėti, ir jų nepripažins“.

„Europos Sąjunga primena, kad siekiant tvaraus politinio konflikto sprendimo Rytų Ukrainoje yra labai svarbu, kad visos šalys įgyvendintų Minsko susitarimus, ir pabrėžia Rusijos Federacijos atsakomybę šiuo požiūriu. ES sveikina Ukrainos sprendimą pratęsti įstatymo dėl specialaus rytinės Ukrainos dalies statuso galiojimą iki 2019 metų pabaigos“, – nurodoma pranešime.

Dokumente teigiama, kad „ES smerkia šiuos „rinkimus“, nes jie pažeidžia tarptautinę teisę, kenkia įsipareigojimams, prisiimtiems pagal Minsko susitarimus, bei pažeidžia Ukrainos suverenitetą ir įstatymus“.

F.Mogherini nurodė, kad „Minsko susitarimai numato tik vietos rinkimus, kurie turi būti organizuojami laikantis Ukrainos įstatymų ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos standartų, jai stebint rinkimus“.

ES diplomatijos vadovė pažymėjo, kad dėl visų šių pažeidimų „vadinamieji „rinkimai“ yra neteisėti“.

„Tikimės, kad Rusijos Federacija pasinaudos visa savo reikšminga įtaka separatistams, kuriuos ji remia. Turi būti vykdomos visos Minsko susitarimų sąlygos be tolesnių atidėliojimų, pradedant nuo visiško ugnies nutraukimo ir sunkiosios ginkluotės atitraukimo, kad būtų sukurtos būtinos sąlygos politiniam perėjimui surengiant vietos rinkimus, kuriuos jie numato“, – pabrėžė F.Mogherini.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs