Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

ES šalys, įskaitant Lietuvą, reiškia susirūpinimą dėl Vengrijos įstatymo prieš LGBTQ

Trylika iš 27 Europos Sąjungos valstybių, tarp jų Lietuva, antradienį išreiškė „rimtą susirūpinimą“ dėl naujo Vengrijos priimto įstatymo, anot jų, diskriminuojančio LGBT bendruomenės asmenis prisidengiant vaikų apsauga.
Protestas Amsterdame prieš įstatymą Vengrijoje, nukreiptą prieš LGBT
Protestas Amsterdame prieš įstatymą Vengrijoje, nukreiptą prieš LGBT / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

„LGBTIQ asmenų stigmatizavimu yra pažeidžiama jų pagrindinė teisė į orumą, kurią užtikrina ES chartija ir tarptautinė teisė“, – sakoma Belgijos inicijuotame pareiškime, kurį taip pat pasirašė Vokietija, Prancūzija, Ispanija, Airija, Nyderlandai, Švedija, Danija, Estija, Suomija, Liuksemburgas ir Latvija.

Pareiškimas buvo paskelbtas ES Europos reikalų ministrams susirinkus į eilinį susitikimą Liuksemburge. Jame pagrindinis dėmesys buvo skirtas teisės viršenybei Vengrijoje ir Lenkijoje, kurios, Briuselio požiūriu, nukrypo nuo ES vertybių.

Praėjusią savaitę Vengrijos dešiniųjų vyriausybė priėmė įstatymą, draudžiantį nepilnamečiams švietimo programas ir medžiagą, kurios laikomos „skatinančiomis“ homoseksualumą, lyties keitimą arba kitokią lytinę tapatybę nei įgimta.

Susitikime dalyvavęs Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjarto gynė šį įstatymą sakydamas, kad jis nukreiptas „tik prieš pedofilus“.

Bendrame ES valstybių pareiškime sakoma, kad Vengrijos priimtos įstatymo pataisos „diskriminuoja LGBTIQ asmenis ir pažeidžia teisę į išraiškos laisvę, prisidengiant vaikų apsauga“.

Šis įstatymas „nusipelnė būti pasmerktas“, sakoma pareiškime. Jame priduriama, jog „įtrauktis, žmonių orumas ir lygybė yra pagrindinės mūsų Europos Sąjungos vertybės, todėl negalime leistis į kompromisus dėl šių principų “.

Europos Komisija kaip ES sutarčių sergėtoja turėtų „panaudoti visas turimas priemones, kad užtikrintų pagarbą ES teisei, įskaitant šio klausimo perdavimą ETT (Europos Teisingumo Teismui)", sakoma pareiškime.

Belgijos užsienio reikalų ministrė Sophie Wilmes (Sofi Vilmes) nurodė, kad jos šalis ėmėsi šios deklaracijos iniciatyvos, nes „naujas Vengrijos įstatymas pakerta pagrindines Europos, kurią mes palaikome, vertybes“.

„Be to, mūsų pareiga perspėti savo partnerius, kai esame giliai įsitikinę, jog jie pasuko neteisingu keliu“, - pridūrė ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas
Reklama
Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?