Tai pirmasis kartas, kai Bendrija ėmėsi baudžiamųjų priemonių prieš atskirus prezidento Nicolaso Maduro režimo narius.
Pasak diplomatų, į „juodąjį sąrašą“ buvo įtraukti septyni Venesuelos pareigūnai. Šių asmenų turtas bus įšaldytas, o jiems patiems bus uždrausta atvykti į ES.
ES išsakė rimtą susirūpinimą dėl žmogaus teisių pažeidimų Venesueloje, kur praėjusiais metais per protestus prieš N.Maduro vyriausybę prasiveržė smurtas, o dėl užsitęsusios ekonominės krizės šalies gyventojams trūksta būtiniausių maisto produktų ir vaistų.
Praėjusią savaitę keturi žmonės žuvo per smurtą, siejamą su maisto produktų stygiumi. Nuo gruodžio šioje naftos turtingoje, bet krizės nualintoje šalyje per panašaus pobūdžio incidentus žuvo jau šeši žmonės.
Ketvirtadienį 28 ES valstybių ambasadoriai „sutarė papildyti juodąjį sąrašą atsižvelgiant į situaciją Venesueloje“, naujienų agentūrai AFP sakė vienas ES pareigūnas, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga.
Pernai lapkritį ES paskelbė Venesuelai ginklų ir įrangos, kurie galėtų būti panaudoti politinėms represijoms, embargą.
Pernai lapkritį ES paskelbė Venesuelai ginklų ir įrangos, kurie galėtų būti panaudoti politinėms represijoms, embargą.
Venesuelos vyriausybės ir opozicijos atstovai ketvirtadienį Dominikoje turėtų susitikti naujam derybų, kuriose ieškoma būdų politinei krizei išspręsti, raundui.
Opozicinė koalicija „Demokratinės vienybės apskritasis stalas“ (MUD) nori užtikrinti, kad šįmet numatyti prezidento rinkimai bus „laisvi ir sąžiningi“, o tai kol kas atrodo sunkiai įgyvendinama.
Kiek anksčiau N.Maduro vyriausybė pagrasino uždrausti didžiausioms opozicinėms partijoms dalyvauti rinkimuose. Opozicija savo ruožtu pagrasino atnaujinti gatvių protestus.
Pernai per protestus prieš vyriausybę žuvo 125 žmonės.
Plačius įgaliojimus turinti ir N.Maduro visiškai lojali Venesuelos Konstitucinė asamblėja nurodė trims pagrindinėms opozicinėms partijoms iš naujo užsiregistruoti Nacionalinėje rinkimų komisijoje, kad galėtų dalyvauti prezidento rinkimuose.