Tuo tarpu bloko diplomatijos vadovė perspėjo, kad pastarosiomis savaitėmis padėtis Ukrainoje tapo „daug blogesnė“.
Ministrai nurodė, kad tęs dabartinį kursą, kol Rusija visiškai įgyvendins savo įsipareigojimus pagal vadinamuosius Minsko susitarimus, kuriuos pernai rugsėjį Baltarusijos sostinėje pasirašė Maskva, Kijevas ir prorusiški separatistai.
Sprendimas nešvelninti sankcijų buvo priimtas, nors ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini siūlė peržiūrėti Bendrijos ryšius su Rusija.
ES užsienio reikalų ministrai susitarė, kad turime tęsti sankcijų spaudimą Rusijai, kol tai padės užtikrinti taiką Ukrainoje, – Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius parašė socialiniame tinkle
„ES užsienio reikalų ministrai susitarė, kad turime tęsti sankcijų spaudimą Rusijai, kol tai padės užtikrinti taiką Ukrainoje“, – Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius parašė socialiniame tinkle „Twitter“ po derybų Briuselyje.
„ES privalo išlaikyti kursą“, – pridūrė jis.
28 šalių blokas paskelbė Maskvai ribotas ekonomines sankcijas po to, kai Rusija pernai kovą aneksavo Krymą, o griežtesnių priemonių buvo imtasi, kai liepą virš rytų Ukrainos buvo numuštas oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lėktuvas.
Rytų Ukrainoje atsinaujinus įnirtingoms kautynėms, F.Mogherini sakė, kad „vėliausi įvykiai (konflikto zonoje) nėra padrąsinantys – veikiau atvirkščiai“.
„Šiandien padėtis ten daug blogesnė negu pastarosiomis savaitėmis“, – pabrėžė F.Mogherini per spaudos konferenciją po derybų.
Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius savo ruožtu pareiškė, kad Maskva pasinaudojo ramesniu laikotarpiu konflikto zonoje, kad pasiruoštų sukelti dar didesnį chaosą.
„Netgi paliaubomis buvo pasinaudota, kad būtų geriau aprūpinti separatistai ir teroristų grupuotės – būtent tai yra priežastis, kodėl prie (Donecko) oro uosto vėl vyksta mūšiai“, – jis sakė žurnalistams.