Kai tik buvo išrinktas, O.Junquerasas įgijo neliečiamybę, kuri „nulemia bet kokios laikino sulaikymo priemonės, pradėtos taikyti prieš paskelbiant to nario išrinkimą, panaikinimą“, sakė ETT pirmininkas Koenas Lenaertsas.
Skaitydamas nutartį K.Lenaertsas nurodė, kad visi asmenys, išrinkti į Europos Parlamentą, europarlamentaro teisinę neliečiamybę įgyja tą akimirką, kai paskelbiami rinkimų rezultatai.
Gegužę, kai vyko Europos rinkimai, O.Junquerasas buvo laikomas tardymo izoliatoriuje Ispanijoje, dėl kaltinimų, susijusių su jo vaidmeniu organizuojant uždraustą referendumą Katalonijos nepriklausomybės klausimu.
Jis buvo išrinktas, bet pareigūnai neišleido jo iš kalėjimo dalyvauti prisaikdinimo ceremonijoje Ispanijoje ir nuvykti į Briuselį užimti savo vietos.
Ketvirtadienio nutarties pasekmės kol kas neaiškios.
Liuksemburge įsikūrusio ETT sprendimu, kaip atrodo, anuliuojamas liepą priimtas Ispanijos Aukščiausiojo Teismo sprendimas nepaleisti O.Junqueraso iš tardymo izoliatoriaus.
Tačiau spalio mėnesį O.Junquerasas už kurstymą maištauti ir valstybės lėšų grobstymą buvo nuteistas 13 metų kalėti, jam uždrausta dirbti valstybiniuose postuose.
Dabar Ispanijos Aukščiausiasis Teismas turi nuspręsti dėl apeliacijos, kurią pateikė buvusio Katalonijos viceprezidento advokatai.
Po minimos nutarties jo partija ERC pareikalavo „paskelbti niekiniu teismo procesą ir jį tuojau pat paleisti“.
Sprendimas taip pat atveria kelią į Europos Parlamentą buvusiam Katalonijos prezidentui Carlesui Puigdemont'ui ir jo sveikatos apsaugos ministrui Toni Cominui. Šie veikėjai pabėgo į Belgiją, kad išvengtų teisinių veiksmų Ispanijoje.
Abu jie taip pat gegužę buvo išrinkti į Europos Parlamentą, bet taip pat negalėjo užimti savo vietų, nes nenuvyko į prisaikdinimo ceremoniją Madride.
„Į Europos Parlamentą išrinktas žmogus įgyja Parlamento nario statusą paskelbus rinkimų rezultatus ir nuo paskelbimo momento“, – nusprendė ETT.