„Europos Sąjunga tebetiki, kad NATO yra Europos saugumo pamatas, – prasidedant konferencijai sakė F.Mogherini. – Tačiau taip pat yra idėja, kad europiečiai turi dėl savo pačių saugumo daryti daugiau.“
„Europiečiai investuoja 50 proc. to, ką į gynybą investuoja amerikiečiai. Europiečių (karinių pajėgumų) išeiga yra 15 procentų. Kodėl? Nes mes investuojame fragmentiškai“, – sakė ji.
Pasak jos, ES gali suteikti narėms erdvės, instrumentų ir paskatų drauge investuoti į gynybą, įskaitant pajėgumus, kad išeiga būtų daug didesnė net skiriant tą pačią pinigų sumą.
„Tai reiškia leisti (pinigus) geriau. Ir visų pirma tai reiškia, kad europiečiai pagaliau gali rasti ekonominių masinės gamybos privalumų savo pramoninei bazei, (kuri yra skirta) gynybai, tyrimų programoms. Tai pagaliau užtikrins pamatą Europos gynybai. Tai gali padaryti tik ES, tai bus naudinga valstybėms narėms, NATO, mūsų draugams amerikiečiams ir mūsų saugumui bei mūsų piliečių saugumui, – sakė ji. – Kaip tik tai dabar darome – naudojamės instrumentais, kuriuos ES turi, bet niekada nenaudodavo.“
Europos Sąjunga nėra karinis aljansas ir nenori toks tapti, sakė F.Mogherini, bet pridūrė: „Norime efektyviau naudoti instrumentus ir išteklius, kuriuos turime. Esame tai skolingi savo mokesčių mokėtojams, tai yra, piliečiams. Tad tai darbas, kurį darome: labai pragmatiškas, labai praktiškas. Mums reikia tai daryti, kad darbas dėl gynybos vyktų geriau, būtų efektyvesnis.“