Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

ES žada kovoti su antisemitizmo plitimu internete

Europos Komisija antradienį pristatė pirmąją Europos Sąjungos kovos su antisemitizmu ir ir žydų gyvenimo puoselėjimo strategiją, pastaraisiais metais pastebimai padaugėjus neapykantos atakų, ypač internete.
Margaritis Schinas
Margaritis Schinas / „Scanpix“/AP nuotr.

Atsižvelgiant į nerimą keliantį antisemitizmo plitimą Europoje ir už jos ribų, strategijoje numatyti veiksmai, kuriais siekiama užkirsti kelią visų formų antisemitizmui ir kovoti su juo, saugoti ir puoselėti žydų gyvenimą ES, taip pat šviesti apie Holokaustą, jį tyrinėti ir atminti.

„Visoje Europos Sąjungoje stebima stiprėjanti, nerimą kelianti antisemitinių atakų ir nuotaikų tendencija. Antisemitizmas ne tik išlieka praeities našta, bet ir yra esama bauginanti grėsmė nūdienos Europai“, – sakė už europinės gyvensenos propagavimą atsakingas Europos Komisijos vicepirmininkas Margaritis Schinas.

Jis pridūrė, kad per karantinus koronaviruso pandemijos metu internete drastiškai padaugėjo antisemitinio turinio. ES tyrimas parodė, kad Prancūzijoje neapykantos atakų internete skaičius išaugo septynis kartus, Vokietijoje – 13 kartų.

Tuo metu Europos Komisijos atliktas tyrimas atskleidė „dar labiau neraminančias tendencijas: devyni iš dešimties žydų mano, kad jų gyvenamojoje šalyje antisemitizmas išaugo, o 38 proc. mūsų tėvynainių žydų svarstė emigracijos galimybę, nes nesijaučia saugūs ES“, sakė M.Schinas.

Jis paminėjo pastaraisiais metais įvykdytas atakas, tarp jų 2019 metų išpuolį prieš sinagogą Vokietijos rytiniame Halės mieste, 2015-aisiais įvykdytą ataką prieš košerinio maisto parduotuvę Paryžiuje ir išpuolį Briuselio žydų muziejuje 2014 metais.

M.Schinas pridūrė, kad „mes siekiame sukurti Europos patikimų pranešėjų ir faktų tikrintojų, įskaitant žydų organizacijas, tinklą, kad galėtume veiksmingiau užkirsti kelią neapykantos kurstymui internete ir duoti atkirtį tokiems naratyvams tikrais argumentais“.

ES kitų metų biudžete šiam tikslui numatė 24 mln. eurų.

Pastaraisiais metais išaugęs antisemitinių atakų skaičius ir neapykantos kurstymas internete įtikino ES, kad jai reikia atskiros strategijos šiai problemai spręsti. Dešimtmečius šis klausimas priklausė platesnės kovos su rasizmu strategijos sričiai.

Europos žydų kongreso pirmininkas Moshe Kantoras išplatintame pareiškime nurodė, jog džiaugiasi, kad ES ėmėsi veiksmų dėl šios problemos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos