Už sprendimą, pavadintą „Teisėtumas Rusijoje: Sergejaus Magnitskio byla“ ragino balsuoti pagrindinis jo autorius, buvęs ESBO Parlamentinės Asamblėjos pirmininkas Joao Soaresas, taip pat Gruzijos, Latvijos, Prancūzijos, Norvegijos Nyderlandų, Kanados atstovai. Johnas McCainas, atstovaujantis Jungtinėms Valstijoms, taip pat pritarė rezoliucijai.
Rusijos parlamentarai balsavo prieš rezoliucijos priėmimą.
Investicijų fondo „Hermitage Capital“ konsultantas S.Magnitskis mirė tardymo izoliatoriuje Maskvoje 2009 metų lapkritį. Teisių gynėjai ir juristo kolegos įsitikinę, kad S.Magnitskis mirė dėl laikymo sąlygų ir atsisakymo suteikti medicinos pagalbą.
Rusijos atstovas pavadino dokumentą „skubotu ir turinčiu neobjektyvių duomenų“, taip pat pareiškė, kad dokumento autoriai „prisiėmė teisėjo įgaliojimus“, ir paragino perrašyti rezoliucijos tekstą.
Rusijos senatorė Liudmila Narusova, komentuodama rezoliucijos projektą, pažymėjo, kad kai kurios valstybės mėgina pasinaudoti „Magnitskio byla“ kaip „vėzdu politiniuose žaidimuose“.
Rezoliucijoje, kuri yra rekomenduojamojo pobūdžio, sakoma, kad ESBO ragina valstybes-dalyves įvesti sankcijas asmenims, atsakingiems už šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus.
Investicijų fondo „Hermitage Capital“ konsultantas S.Magnitskis mirė tardymo izoliatoriuje Maskvoje 2009 metų lapkritį. Teisių gynėjai ir juristo kolegos įsitikinę, kad S.Magnitskis mirė dėl laikymo sąlygų ir atsisakymo suteikti medicinos pagalbą.
Rusijos valdžia kaltino S.Magnitskį vengus mokėti mokesčius, bet mirusio tardymo izoliatoriuje juristo kolegos primygtinai teigia, kad baudžiamoji byla S.Magnitskiui buvo sukurpta, siekiant juristą priversti atsisakyti duoti parodymus prieš kai kuriuos jėgos struktūrų atstovus, kurie pagal neva S.Magnitskio demaskuotą schemą pagrobė iš iždo 5,4 mlrd. rublių (230 mln. dolerių).
S.Magnickio žūtis susilaukė daug atgarsių visuomenėje ne tik Rusijoje, bet ir Vakaruose.
Birželio pabaigoje savo „Magnitskio sąrašo“ variantą vienbalsiai patvirtino JAV Senato Tarptautinių santykių komitetas.
Įstatymo projektą dėl sankcijų Rusijos pareigūnams, atsakingiems, kai kurių Amerikos senatorių nuomone, už žmogaus teisių pažeidimus, pateikė Senatui svarstyti 2010 metais grupė senatorių, vadovaujama Benjamino Cardino (Bendžamino Kardino).
Jis numato visų sankcijas ir banko sąskaitų įšaldymą 60-čiai Rusijos pareigūnų, kaip manoma, susijusių su S.Magnitskio mirtimi.
Visas pareigūnų sąrašas, kurį sudarė senatorius B.Cardinas, negali būti viešai paskelbtas, nes JAV įstatymai draudžia skelbti informaciją apie vizų duomenis.