Geležiniai K.Kallas principai: Estija ragina nesileisti į kompromisus su V.Putinu dėl Ukrainos

44 metų Estijos premjerė Kaja Kallas užaugo Sovietų Sąjungoje, kuri po Antrojo pasaulinio karo aneksavo jos šalį. Ji prisimena sovietų okupaciją ir apsilankymą Rytų Berlyne 1988-aisiais, kai jai buvo 11 metų. Tada tėvas liepė jai „įkvėpti laisvės oro“ Vakarų Berlyne. Ji prisimena ir 1949-ųjų istorijas, kai jos motina Kristi, tuomet dar kūdikis, kartu su savo mama ir močiute buvo ištremta į Sibirą gyvuliniame vagone ir ten gyveno tremtyje iki 10 metų – tai buvo dalis Maskvos pastangų sunaikinti Estijos elitą.
Ukrainos karys
Ukrainos karys / AFP/ „Scanpix“ nuotr.

Todėl turbūt nenuostabu, kad K.Kallasas vadovaujama Estija tapo vienu griežčiausių Europos balsų prieš Rusiją dėl jos karo Ukrainoje – kartu su Latvija ir Lietuva – šalimis, kurias taip pat aneksavo Sovietų Sąjunga.

Jos šalis ir kitos Baltijos šalys yra vienos mažiausių ir pažeidžiamiausių Europoje.

Tačiau šių šalių nesena istorija suteikė joms ypatingą padėtį ir pasitikėjimą savimi, nes jos spaudžia didesnes Europos valstybes laikytis griežtos pozicijos prieš Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir palaikyti Ukrainą bei jos kovą už laisvę.

Duodama interviu Estijos sostinėje Taline K.Kallasas aiškiai pasakė, kad Ukrainos likimą turi nuspręsti patys ukrainiečiai. Jos nuomone, derėtis dėl taikos su V.Putinu šiame etape būtų klaida dėl jo vykdomos agresijos.

K.Kallas tvirtai teigia, jog Rusija turi pralaimėti karą prieš Ukrainą, kad jos šeimos ir šalies istorija nepasikartotų kitur.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis