„Jei mes žinome, kad pagrindiniai protrūkiai fiksuojami namuose ir darbovietėse, tuomet apribojimai pramogų sferoje nepadės. Turi būti priežastinis ryšys, turime tiksliai pasakyti, kodėl elgiamasi vienaip ar kitaip.
Protrūkių restoranuose nėra. Protrūkius turime darbo vietose ir namuose“, – antradienio vakarą pareiškė naujoji Estijos vyriausybės vadovė.
Šalyje pastaruoju metu padaugėjo užsikrėtimų koronavirusu – trečiadienį sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį pasiekė 647,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Palyginimui Lietuvoje rodiklis tesiekia 251,3 atvejo.
Estijoje, kur gyvena daugiau nei dvigubai mažiau žmonių nei Lietuvoje, taip pat daugiau sergančių žmonių – ne tik įvertinus gyventojų skaičių, bet apskritai.
Tačiau šioje šalyje, skirtingai nei mūsų valstybėje, restoranai ir barai veikia. Sausį tokių įstaigų darbo laikas netgi buvo pailgintas iki 21 valandos – kad žmonės po darbo suspėtų neskubėdami pavakarieniauti.
Kai kurios partijos lyg tyčia pradėjo abejoti, ar toks sprendimas – leisti barams ir restoranams dirbti ilgiau – naudingas. Tokią nuomonę jau pareiškė ekspremjeras Juri Ratas, Centro partijos pirmininkas.
Bet K.Kallas, kuri yra liberalios Reformų partijos lyderė, nesutinka. Anot jos, darbdaviai galėtų paprašyti darbuotojų įsivertinti padėtį ir „savaitę dvi“ dirbti iš namų.
„Efektas mažinant infekcijų skaičių būtų kur kas didesnis nei restoranų uždarymas valanda anksčiau“, – teigė premjerė ir pridūrė, kad kovojant su pandemija svarbu turėti aišku tikslą.
„Jei mūsų tikslas – nenualinti sveikatos apsaugos sistemos, turime nustatyti, kas lemia tuos skaičius. Jei tikslas visiškai kitoks, suvaržymai turi būti paremti kitais rodikliais. Negalime nusistatyti tikslo gerai atrodyti kokiame nors reitinge, jei žmonės dėl to praranda darbus“, – kalbėjo K.Kallas.
Ministrė pirmininkė taip pat tvirtino esanti nepatenkinta prastais vakcinavimo nuo koronaviruso tempais – Estijoje pirmąja vakcinos doze paskiepyti 48 tūkst. žmonių, bet nors dozių jau atvežama pakankamai, kasdieniai darbai stringa.
„Skiepyti žmones reikėtų ir savaitgaliais. Taip, visomis dienomis. Mums tikrai reikia padidinti kasdienį vakcinacijų skaičių“, – pabrėžė K.Kallas.