„Sprogimai“, kurie, pasak ambasados, įvyko „šeštadienio vakarą, apie 22 val. 13 min.“ (23 val. 13 min. Lietuvos laiku), nugriaudėjo praėjus kelioms valandoms po to, kai Etiopijos premjeras Abiy Ahmedas paskelbė pergalę savo karinėje kampanijoje prieš Tigrėjaus valdančiąją partiją – Tigrėjaus liaudies išvadavimo frontą (TPLF).
Tai buvo jau trečias kartas, kai Asmara buvo atakuota iš Tigrėjaus regiono nuo tada, kai lapkričio 4 dieną prasidėjo karinė operacija, nors TPLF prisiėmė atsakomybę tik už pirmąją ataką, įvykdytą prieš dvi savaites.
TPLF pareiškė, kad minėtą išpuolį surengė dėl to, jog Etiopija pasitelkė Eritrėjos karinę paramą savo kampanijai Tigrėjuje, nors pati Etiopija tai neigia.
Du diplomatai iš Adis Abebos AFP sakė, kad šeštadienio vakarą paleistos raketos, regis, buvo nukreiptos į Asmaros oro uostą ir karinę infrastruktūrą, nors, kaip ir ankstesnių išpuolių metu, nėra žinoma, kur raketos pataikė ir kokią žalą padarė.
Eritrėja yra viena uždariausių pasaulio šalių, o jos vyriausybė nepakomentavo informacijos apie raketų smūgius.
Praėjusių metų Nobelio taikos premijos laureatas Abiy Ahmedas šeštadienio vakarą paskelbė, kad karinė operacija Tigrėjuje yra „baigta“, kai kariuomenė pareiškė kontroliuojanti regiono sostinę Mekelę.
Kovose jau žuvo tūkstančiai žmonių, o dar dešimtys tūkstančių pabėgėlių plūstelėjo per sieną į Sudaną.
Konflikto metu Tigrėjuje sutriko komunikacija, todėl sunku įvertinti visus nuožmių kovų, apimančių ir oro atakas bei bent vieną žudynių atvejį, per kurį žuvo šimtai civilių, padarinius.
Taip pat neįmanoma įvertinti Abiy Ahmedo teiginio, jog pusę milijono gyventojų turinti Mekelė pateko į visišką federalinės vyriausybės žinią.
Premjeras šeštadienį teigė, jog policija siekia sulaikyti TPLF lyderius, su kuriais sekmadienį susisiekti nepavyko ir kurių buvimo vieta nežinoma.
TPLF pažadėjo kovoti tol, kol Tigrėjuje išliks premjerą palaikančios pajėgos, o analitikai perspėjo, kad tai gali lemti perėjimą prie sukilimo stiliaus taktikos.