„AstraZeneca“ patirtis rodo, kad mūsų farmakologinio budrumo sistema veikia. Tačiau labai svarbu, kad visoje ES laikytumės suderinto požiūrio“, – parašė ji tviteryje po to, kai Europos vaistų agentūra (EVA) paskelbė, jog neįprastų kraujo krešulių susidarymas turėtų būti pažymėtas kaip „labai retas“ „AstraZeneca“ vakcinos nuo pandeminio koronaviruso šalutinis poveikis.
„Mes turime kalbėti vienu balsu visoje ES, kad padidintume visuomenės pasitikėjimą skiepais“, – prieš pat ES sveikatos apsaugos ministrų vaizdo konferenciją šia tema parašė S.Kiriakides.
Amsterdame įsikūrusios EVA pranešime sakoma, kad „neįprasti kraujo krešuliai su trombocitų kiekio sumažėjimu turėtų būti įvardyti kaip labai retas šalutinis poveikis“, ir pažymima, jog „AstraZeneca“ skiepų nauda ir toliau nusveria galimą riziką.
TAIP PAT SKAITYKITE: Europos vaistų agentūra: „AstraZeneca“ vakcinos nauda nusveria riziką, itin retas šalutinis poveikis – kraujo krešuliai
EVA taip pat pabrėžė, kad nenustatyta konkrečių rizikos veiksnių neįprastiems kraujo krešuliams susidaryti naudojant „AstraZeneca“ vakciną.
„Nepavyko patvirtinti konkrečių rizikos veiksnių, tokių kaip amžius, lytis ar ligos istorija, nes retų atvejų pastebima visose amžiaus grupėse“, – spaudos konferencijoje sakė EVA vadovė Emer Cooke.
„Tikėtinas šių retų šalutinių poveikių paaiškinimas yra imuninis atsakas į vakciną“, – pridūrė ji.
Trečiadienį paskelbtame pareiškime EVA neįvedė naujų apribojimų dėl vakcinos naudojimo asmenims nuo 18 metų.
Ekspertai peržiūrėjo kelias dešimtis atvejų, registruotų Europoje ir Jungtinėje Karalystėje, kur „AstraZeneca“ vakcina buvo paskiepyta maždaug 25 mln. žmonių.
Jeigu jums kyla klausimų dėl COVID-19 vakcinos, siųskite juos mūsų redakcijai el. pašto adresu skiepai@15min.lt.