EP komitetas mano, kad geriausias būdas tvarkytis su prostitucija yra vadinamasis Šiaurės šalių modelis, pagal kurį baudžiamoji atsakomybė taikoma sekso pirkėjams, o ne prostitutėms. Pagal šį modelį prostitucija vertinama kaip žmogaus teisių pažeidimas ir smurto prieš moteris atmaina.
ES šalys turėtų stiprinti kovą su prekyba žmonėmis, pažymima teisiškai neįpareigojančioje EP rezoliucijoje. Europos Komisijos duomenimis, 62 proc. žmonių pardavimo atvejų yra susiję su seksualiniu išnaudojimu, o 96 proc. tokio išnaudojimo aukų yra moterys ir mergaitės.
Kartu europarlamentarai pabrėžia būtinybę šviesti visuomenę ir padėti seksualinio išnaudojimo aukoms vėl į ją integruotis. Jie ragina visas ES šalis numatyti programas, skirtas padėti prostituciją patyrusioms moterims rasti kitų būdų užsidirbti. Šiam tikslui valstybės turi sutelkti ir nevyriausybines organizacijas, policiją, taip pat medicinos bei socialinės pagalbos tarnybas, pažymi Europos Parlamentas.
Rezoliucijai pritarė 14 komiteto nariai, nepritarė 2, o susilaikė 6. Europos Parlamentas dėl jos balsuos kovo 10–13 d. Strasbūre vyksiančioje plenarinėje sesijoje.
Tačiau daugelyje ES šalių prosticija yra legali veiklos forma. Prostitutės moka mokesčius (Vokietija).