Belgija, Estija, Prancūzija, Vokietija, Lenkija ir Jungtinė Karalystė „yra labai susirūpinusios“ dėl Šiaurės Korėjos raketų bandymų kovo 2, 9, 21 ir 29 dienomis, „naudojant balistinių raketų technologiją“, sakoma pareiškime, paskelbtame po neformalios JT aukšto rango pareigūnų vaizdo konferencijos.
Europiečiai pažymėjo, kad Pchenjanas nuo 2019 metų gegužės įvykdė 17 tokių bandymų serijų.
Šie bandymai iliustruoja Šiaurės Korėjos „tęsiamas pastangas plėtoti savo balistinių raketų programas ir plėsti savo arsenalą, įskaitant trumpojo nuotolio balistines raketas“, sakoma pareiškime. Jame priduriama, kad Pchenjanas „taip pat toliau vykdo savo branduolinių ginklų programą“.
Šiaurės Korėjai taikoma daug JT, JAV ir kitų šalių sankcijų dėl draudžiamų Pchenjano ginklų programų.
„Gyvybiškai svarbu, kad Saugumo Taryba užtikrintų visišką savo rezoliucijų įgyvendinimą ir kad sankcijos liktų galioti“, – sakoma pareiškime.
Pchenjanas pirmadienį paskelbė, kad diena anksčiau sėkmingai išbandė „superdideles salvinės raketų ugnies sistemas“.
Pietų Korėja pranešė, kad du sviediniai, tikriausiai balistinės raketos, sekmadienį buvo paleisti iš Šiaurės Korėjos Vonsano uostamiesčio į Japonijos jūrą.
Analitikai sako, kad Šiaurės Korėja toliau tobulina savo ginklų pajėgumus, praėjus daugiau kaip metams po nesėkme pasibaigusio Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno ir JAV prezidento Donaldo Trumpo susitikimo Vietname.
Nuo to laiko derybos yra įstrigusios nesutariant dėl sankcijų sušvelninimo ir to, ko Pchejanas galėtų atsisakyti mainais.
Saugumo Tarybos posėdis, kurio paprašė europiečiai, ir jų pareiškimo paskelbimas įvyko paskutinę Šiaurės Korėjos sąjungininkės Kinijos pirmininkavimo Tarybai dieną.