Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Europoje koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius perkopė 11 milijonų

Europoje registruotų koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius antradienį perkopė 11 mln. žymą, o Austrija ir Graikija prisijungė prie suvaržymus dėl COVID-19 infekcijos vėl įvedusių šalių.
Koronavirusas
Koronavirusas / 123RF.com nuotr.

Europoje jau registruota 11 008 465 užsikrėtimo COVID-19 atvejai ir beveik 285 tūkst. su šia infekcija susijusių mirčių, antradienį paskelbė naujienų agentūra AFP, remdamasi oficialių šaltinių pateikta statistika.

Vienai dar neatsigavus po kruvinų pirmadienio vakaro šaudynių, Austrija paskelbė dalinį karantiną, o Graikija ėmėsi suvaržymo priemonių didžiuosiuose savo miestuose.

Austrija ir Graikija prisijungė prie Belgijos, Prancūzijos, Vokietijos ir Airijos, sugrąžinusių žmonių kasdienį gyvenimą paveikusius griežtus apribojimus. Panašių apribojimų buvo imtasi šį pavasarį po to, kai 2019 metų pabaigoje Kinijoje pasirodė iki šiol atsitraukimo ženklų nerodantis virusas.

Griežtos naujos suvaržymo priemonės, kurios vėliau šią savaitę turėtų įsigalioti ir Anglijoje, kelia žmonių susierzinimą ir pasipiktinimą. Tuo metu ekspertai sako, kad Europai kitais metais gresia patirti daugiau infekcijos bangų, jeigu nebus išrasta veiksminga vakcina nuo COVID-19.

Prancūzijos ligoninių federacija pranešė, jog spaudimas sveikatos apsaugos sistemai toks didelis, kad valdžia planuoja perkelti COVID-19 pacientus gydymui į Vokietiją, kaip tai jau daro Belgija.

Vokietijos Tarpdisciplininės intensyvios terapijos ir skubiosios medicinos asociacijos prezidentas Uwe Janssensas pareiškė, kad Vokietija turėtų atidėti neskubias medicinines operacijas, kad atlaisvintų daugiau ligoninių lovų ir medikų.

Kalbėdamas spaudos konferencijoje drauge su sveikatos apsaugos ministru Jensu Spahnu jis sakė, kad kol kas Vokietija turi pakankamai ligoninių lovų ir plaučių ventiliatorių.

Tačiau „pagrindinė problema“ yra darbui su intensyvios slaugos reikalaujančiais pacientais apmokyto medicinos personalo stygius. Šią problemą iš dalies lemia nuolatinis darbuotojų stygius, be to, gydytojams ir slaugytojams taip pat kartais tenka izoliuotis.

Pasaulyje, kur virusas jau nusinešė daugiau nei 1,2 mln. gyvybių ir tvyro nerimas dėl ateities, farmacijos bendrovės skuba sukurti saugią ir veiksmingą vakciną nuo COVID-19.

Pasaulio sveikatos apsaugos (PSO) įvardina mažiausiai devynias vakcinas, esančias paskutiniame trečiajame bandymų etape, kur bandymuose dalyvauja didelis skaičius savanorių.

Antradienį Dubajaus emyras šeichas Mohammedas bin Rashidas Al Maktoumas pranešė, kad išbandė eksperimentinę vakciną nuo COVID-19 ir tapo dar vienu vakcinos bandymuose dalyvaujančiu Jungtinių Arabų Emyratų pareigūnu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos