„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Europos miestai demonstruoja solidarumą su Rusijos užpulta Ukraina

Protestuotojai daugelyje miestų visame pasaulyje ketvirtadienį išėjo pademonstruoti solidarumo su Ukraina, Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pradėjus „siurrealistinį“ karą prieš kaimyninę šalį.
Ukrainos vėliavos spalvomis apšviesti Brandenburgo vartai Berlyne
Ukrainos vėliavos spalvomis apšviesti Brandenburgo vartai Berlyne / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Berlyne keli šimtai žmonių dalyvavo demonstracijoje prie Brandenburgo vartų, kurie ankstesnį vakarą buvo apšviesti geltonai ir žydrai – Ukrainos vėliavos spalvomis.

35 metų Antonas Kuščis, ukrainietis programinės įrangos inžinierius, sakė, kad jį ryte pažadino telefonu atėjęs pranešimas apie karą. Paskui pradėjo eiti žinutės su keliuose degančių tankų vaizdais.

„Sunku patikėti, tai siurrealu, – sakė vyras. – Tai tiesiog katastrofa visam pasauliui... Tačiau turime, ką turime – tironą, sėdintį Kremliuje.“

22 metų studentė Sofija Avdejeva, kilusi iš Ukrainos rytinės Donecko srities, vadino V.Putiną „karo nusikaltėliu“ ir išreiškė viltį, kad „tas pats, ką jis sukelia kitiems žmonėms, ištiks jį patį ir jo šeimą“.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Protestas Paryžiuje
AFP/„Scanpix“ nuotr./Protestas Paryžiuje

Rusai irgi rengė protestus – kai kurie stovėjo laikydami plakatus prie Rusijos ambasados.

„Norime parodyti, kad esame prieš karą“, – sakė iš Maskvos kilusi 40-metė mokytoja Ekaterina Studnitzky, laikydama kartoninę Ukrainos vėliavą.

„Ukraina visuomet mums buvo labai draugiška ir artima šalis. Turime ten daug giminaičių, daug draugų. Niekas nenori šio karo“, – pridūrė ji.

„Broliai ir seserys“

„Tai tiesiog siaubinga. Ukrainos ir Rusijos žmonės yra broliai ir seserys“, – sakė 32 metų studentė iš Karaliaučiaus Olga Krupacina.

Paryžiuje keli šimtai žmonių susirinko protestuoti prie Rusijos ambasados.

Demonstrantai skandavo „Sustabdykit Putiną, sustabdykit karą“ ir laikė plakatus su šūkiais „Karui – ne“ ir „Putinas Ukraina 2022, Hitleris Lenkija1939“.

„Esame čia, kad palaikytume Ukrainos žmones – tuos, kurie tebėra čia“, – sakė 42 metų prancūzų ir ukrainiečių kilmės protestuotoja Teresa Voytanovska.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Stokholme prie rotušės iškelta Ukrainos vėliava
AFP/„Scanpix“ nuotr./Stokholme prie rotušės iškelta Ukrainos vėliava

Stokholme prie Rusijos ambasados susirinko apie 150 žmonių, mojuojančių Ukrainos vėliavomis ir laikančių plakatus su užrašais „Ukraina, solidarumas!“, „Sustabdykite Rusijos agresiją“ ir „Sustabdykite kraugerį maniaką“.

„Jaučiamės sugniuždyti... Labai blogas jausmas, kai tavo mama skambina šeštą ryto ir sako, kad prasidėjo karas. Taigi, nusprendėme išeiti iš darbo ir pasakyti „ne“ priešais Rusijos ambasadą“, – sakė 27 metų automobilių remontininkas Jevhenas Osypčukas.

Nyderlanduose apie 100 proukrainietiškai nusiteikusių protestuotojų susirinko priešais Rusijos ambasadą Hagoje. Panašus skaičius demonstrantų susirinko Amsterdamo centrinėje Damo aikštėje, nurodė visuomeninis transliuotojas NOS.

Paskelbtose nuotraukose matyti daug Ukrainos vėliavomis apsisiautusių žmonių, nešančių plakatus su užrašais „Karui ne“ ir skanduojančių „Putinas – žudikas“.

„Tiesiog norime taikos“

Dubline ketvirtadienį ryte nedidelė grupė protestuotojų susirinko prie Rusijos ambasados. Rusijos herbas prie atstovybės vartų buvo aptaškytas raudonais dažais.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Raudonais dažais aptaškytas Rusijos herbas ant ambasados vartų Dubline
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Raudonais dažais aptaškytas Rusijos herbas ant ambasados vartų Dubline

Vėliau dešimtus demonstrantų susirinko prie nacionalinio parlamento pastato Airijos sostinėje, nešdami Ukrainos vėliavas ir plakatus su šalį palaikančiais užrašais.

Panašių demonstracijų vyko Beirute, Berne, Stambule, Londone, Lisabonoje, Sofijoje, Tokijuje ir Varšuvoje.

Tokijuje viena protestuotoja, pageidavusi neviešinti jos vardo, sakė ketvirtadienį ryte tris valandas negalėjusi susisiekti su savo motina Ukrainoje, kai prasidėjo įsiveržimas.

„Buvau išties sunerimusi. Nežinau, ar ji evakuosis, bet pasikalbėjau su ja ir žinau, kad jai viskas gerai, bent jau kol kas“, – kalbėjo moteris.

Beirute protestuotojai prie Rusijos ambasados mojavo vėliavomis ir skandavo: „Rusija, keliauk namo!“

„Mes nenorime, kad įvyktų Trečiasis pasaulinis karas, – sakė Ukrainos ir Libano pilietybę turinti 27 metų mokytoja Suzan Jaramani. – Tiesiog norime taikos. Taigi, palikite mus ramybėje. Ir, Putinai, susirink savo žmones ir keliauk, kur tau vieta.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“