Europos Parlamento nariai didžiule balsų dauguma pritarė bevizio režimo su Ukraina siūlymui. Už balsavo 521 deputatas, 36 susilaikė, o 75 balsavo prieš.
Bevizis režimas galutinai įsigalios, kai jį patvirtins Europos Taryba.
Dauguma europarlamentarų pasisakė už bevizio režimo Ukrainai įvedimą ir pažymėjo, kad Ukraina įvykdė visas iškeltas sąlygas.
Vokiečių europarlamentaras, Užsienio reikalų komiteto narys Michaelis Gahleris sakė, kad Ukrainoje įvyko ne tik techniniai, bet ir politiniai pokyčiai. Jis pažymėjo, kad reformos vykdomos lėtai, bet reiktų atsižvelgti į karo veiksmus šalies rytuose.
„Bevizis režimas Ukrainai – tai ne dovana, o ukrainiečių kovos su korupcija ir reformų, vykdytų karo sąlygomis, rezultatas“, – sakė lenkų europarlamentaras Michalas Bonis.
Pasmerkė susidorojimą su protestuotojais Rusijoje ir Baltarusijoje
Europos Parlamentas (EP) ketvirtadienį pasmerkė Baltarusijos ir Rusijos „neproporcingą atsaką“ į šiose šalyse nuvilnijusius protestus, kuomet sulaikyta šimtai taikių demonstrantų, taip pat žurnalistų ir opozicijos atstovų, pranešė EP spaudos tarnyba.
Europarlamentarai ragina nedelsiant paleisti sulaikytuosius, panaikinti jiems keliamus kaltinimus bei gerbti susirinkimų laisvę.
Priimtoje rezoliucijoje smerkiamos Baltarusijos valdžios represijas, nukreiptas prieš taikius demonstrantus, kurie kovo 25–26 d. protestavo prieš vadinamąjį „veltėdžių“ įstatymą. Jie piktinasi, kad Baltarusijos saugumo pajėgos sulaikė ne mažiau kaip 700 žmonių, o 177 asmenys nubausti finansine bauda ar areštu.
Šališkas ir žmogaus teises pažeidžiantis įstatymas turi būti atšauktas, o sulaikyti taikūs demonstrantai, žurnalistai, žmogaus teisių aktyvistai ir opozicijos atstovai turi būti nedelsiant paleisti panaikinus jiems keliamus kaltinimus, pažymi europarlamentarai.
EP ragina Baltarusijos valdžią gerbti susirinkimų laisvę, liautis persekioti nepriklausomą žiniasklaidą, taip pat plėtoti konstruktyvų dialogą su pilietine visuomene, opozicija ir tarptautinių organizacijų atstovais.
Kitoje rezoliucijoje, priimtoje ketvirtadienį 494 balsais prieš 39 ir dar 91 europarlamentarui susilaikius, smerkiamos Rusijos policijos operacijas, nukreiptos prieš taikius kovo 26-osios ir balandžio 2-osios antikorupcinius protestus, kurių metu sulaikyta apie 2000 demonstrantų, žurnalistų ir opozicijos atstovų, tarp jų ir iškilus Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas.
Europarlamentarai ragina nedelsiant paleisti taikius protestuotojus ir ragina Rusiją gerbti tarptautinius įsipareigojimus užtikrinti susirinkimų laisvę, kuri yra esminis demokratinės sistemos elementas. Jie remia A.Navalno organizacijos pastangas viešinti korupcijos atvejus ir kovoti su ja, sakoma EP spaudos tarnybos pranešime.