„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Europos Parlamentas pritarė kompromisinei rezoliucijai dėl Palestinos valstybingumo

Europos Parlamentas trečiadienį triuškinama balsų dauguma pritarė, kad Palestinos valstybingumas būtų pripažintas „iš principo“, nors kai kurių Europos narių nacionaliniai parlamentai pasisakė už nedelsiamą Palestinos valstybės pripažinimą.
Didžiulė Palestinos vėliava
Didžiulė Palestinos vėliava / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pagrindinėms partijoms pasiekus kompromisinį susitarimą, atitinkamam pasiūlymui trečiadienį pritarė 498 europarlamentarai, 88 balsavo prieš, 111 susilaikė.

„Europos Parlamentas iš principo palaiko Palestinos valstybingumo pripažinimą bei dviejų valstybių sprendimą, ir mano, kad tai turi eiti koja kojon su pažanga taikos derybose“, – sakoma dokumente.

Priimtas pasiūlymo variantas kiek skiriasi nuo pradinio dokumento projekto, kuriame kairieji ragino 28 ES nares Palestinos valstybę pripažinti besąlygiškai.

Spalio mėnesį taip pasielgė Švedija, o vėliau teisiškai neįpareigojantys balsavimai šiuo klausimu įvyko Britanijos, Prancūzijos ir Airijos parlamentuose, kurie pasisakė už Palestinos valstybingumo pripažinimą, parodydami, jog Europos kantrybė Izraeliui ir įstrigusiam taikos procesui vis greičiau senka.

Europos kantrybė Izraeliui ir įstrigusiam taikos procesui vis greičiau senka

Balandį žlugus paskutinėms JAV organizuotoms taikos deryboms, Izraelis toliau statė savo nausėdijas teritorijoje, kurioje palestiniečiai regi savo būsimą valstybę.

Tačiau Europoje konservatoriai ir centristai sakė, kad pripažinimas turėtų sudaryti tik dalį derybų keliu pasiekto susitarimo su Izraeliu.

„Šiuo balsavimu Europos Parlamentas aiškiai atmetė besąlygišką (valstybingumo) pripažinimą, atskirai nuo taikos derybų“, – sakė parlamento užsienio reikalų komitetui vadovaujantis vokiečių konservatorius Elmaras Brokas.

Tuo metu kairieji pabrėžė, kad valstybingumas sulaukė didžiulio palaikymo, kurį parodė ir balsavimai nacionaliniuose parlamentuose.

„Europos Palestinos valstybingumo pripažinimas nėra alternatyva nei dviejų valstybių sprendimui, nei taikos deryboms jam pasiekti, tačiau jis abiem jiems suteikia būtiną pagreitį“, – sakė Richardas Howittas, britų opozicinės leiboristų partijos atstovas Europos Parlamente.

Kol kas oficiali Izraelio ir palestiniečių pareigūnų reakcija į šio dokumento priėmimą nežinoma.

Kiek anksčiau Izraelis išreiškė nusivylimą ES teismo sprendimu pašalinti palestiniečių islamistų judėjimą „Hamas“ iš teroristinių organizacijų sąrašo. Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pareiškė, kad europiečiai, regis, nepasimokė iš holokausto.

„Liuksemburge Europos teismas pašalino „Hamas“ iš teroristinių organizacijų sąrašo, – sakė B.Netanyahu. – Atrodo, kad Europoje, kur buvo išžudyta šeši milijonai žydų, esama per daug tokių, kurie neišmoko nieko.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs