Europos Parlamentas ragina Britaniją pradėti pasitraukimo iš ES procesą antradienį

Europos Parlamento vadovas Martinas Schulzas sekmadienį paragino Britanijos premjerą Davidą Cameroną per ateinančią savaitę vyksiantį viršūnių susitikimą oficialiai pradėti pasitraukimo iš Europos Sąjungos procedūrą.
Martinas Schulzas
Martinas Schulzas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

M.Schulzas sakė Vokietijos laikraščiui „Bild am Sonntag“, kad neapibrėžtumo laikotarpis, kol bus pradėtas įgyvendinti vadinamasis „Brexit“ scenarijus“, gali „vesti tik į dar didesnė nesaugumą ir tuo pačiu sukelti pavojų darbo vietoms“.

„Delsimas vien tam, kad būtų prisitaikyta prie Britanijos konservatorių partinės taktikos, pakenks visiems, – pridūrė jis. – Štai kodėl tikimės, kad Britanijos vyriausybė dabar imsis veiksmų. Viršūnių susitikimas antradienį yra tinkamas laikas.“

Keturios didžiausios Europos Parlamento frakcijos taip pat parengė rezoliucijos projektą, kuriame D.Cameronas raginamas jau antradienį pradėti „Brexit“ procesą, nurodė Vokietijos laikraštis „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung“.

Tame dokumente sakoma, kad gyvybiškai svarbu „išvengti visiems žalingo netikrumo ir išsaugoti Sąjungos vientisumą“.

Penktadienį, kai paaiškėjo, kad Britanija referendume netikėtai nubalsavo už pasitraukimą iš ES, D.Cameronas pareiškė atsistatydinsiantis iki spalio ir paliksiantis derėtis dėl „Brexit“ sąlygų savo įpėdiniui.

Kad pradėtų išstojimo procesą, Britanija privalo pasinaudoti ES Lisabonos sutarties 50-uoju straipsniu, kuris dar niekada nebuvo pritaikytas.

Pirmasis žingsnis – oficialiai informuoti apie šiuos ketinimus Europos Vadovų Tarybą, kuri paskelbtų dvejus metus galinčių užsitęsti derybų pradžią.

Po „Brexit“ referendumo ES vienybė tampa dar svarbesnė

Didžiajai Britanijai nusprendus trauktis iš Europos Sąjungos tampa dar svarbiau išsaugoti vieningą frontą prieš didėjančius pasaulinius iššūkius, sekmadienį pareiškė ES išorės politikos vadovė Federica Mogherini.

„Keliamas klausimas dėl mūsų Sąjungos tikslo ir netgi egzistavimo. Vis dėlto mūsų piliečiams ir pasauliui reikia kaip niekad anksčiau stiprios Europos Sąjungos“, – F.Mogherini rašo globaliosios strategijos apžvalgoje, kurią ES lyderiai ateinančią savaitę per savo susitikimą.

„Iššūkių keliančiais laikais stipri Sąjunga yra tokia, kuri mąsto strategiškai, dalijasi vizija ir veikia kartu“, – pabrėžė ji.

„Tai netgi dar labiau tinka po Britanijos referendumo“, – sako F.Mogherini.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų