Kalbėdamas su BNS per Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikimą Briuselyje, jis sakė, kad dar per anksti prognozuoti, ar lapkritį Vilniuje ES pasirašys su Ukraina asociacijos sutartį.
„Europiečiai neturėtų blokuoti dialogo su Ukraina dėl Tymošenko bylos, kuri yra gėda, bet ne vienintelė problema“, – sakė Vokietijos socialistas M.Schulzas.
Jis pabrėžė, kad pati nuteista ekspremjerė yra sakiusi, jog jos byla neturi būti kliūtis Ukrainos keliui į Europą.
„Esu optimistas, kad anksčiau ar vėliau rasime sprendimą J.Tymošenko bylai. Bet turime kelti kitą klausimą. Ir čia cituoju J.Tymošenko: mano byla neturėtų blokuoti Ukrainos kelio Europos kryptimi“, – kalbėjo M.Schulzas.
Viena iš 2004 metų „oranžinės revoliucijos“ organizatorių J.Tymošenko 2011-ųjų spalį buvo nuteista kalėti septynerius metus, kai buvo pripažinta viršijusi savo įgaliojimus premjerės poste, derėdamasi dėl vieno dujų pirkimo kontrakto su Rusija.
Tuo metu J. Tymošenko sako, kad jos kalinimo tikrasis tikslas yra pašalinti ją iš politikos, taip pat skundžiasi, jog yra pažeidinėjamos jos teisės.
ES kaltina Ukrainos valdžią „selektyviu teisingumu“. Šį klausimą aktyviai kelia specialieji Europos Parlamento pasiuntiniai – buvęs Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis ir buvęs Europos Parlamento pirmininkas Patas Coxas.
Ukraina tikisi šiemet lapkritį per ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimą Vilniuje pasirašyti asociacijos ir laisvosios prekybos sutartį. Renginys Vilniuje vyks dėl to, kad Lietuva antrąjį pusmetį pirmininkaus ES Tarybai.