„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Europos politikai didžiuojasi patekę į Rusijos „juodąjį sąrašą“

Europos politikai, sužinoję, kad yra įtraukti į Rusijoje nepageidaujamų asmenų sąrašą, šeštadienį sakė, kad didžiuojasi ten patekę, ir žadėjo toliau pasisakyti prieš Maskvos politiką Ukrainos atžvilgiu.
Anna Maria Corazza Bildt šoka su savo vyru Carlu Bildtu
Anna Maria Corazza Bildt šoka su savo vyru Carlu Bildtu / AP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Ukraina Rusija

„Būvimas tame sąraše nekeičia mano įsipareigojimų Ukrainos žmonėms“, – socialiame tinkle „Twitter“ rašo Švedijos europarlamentarė Anna Maria Corazza Bildt, iškili Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikė.

„Turiu daugiau kuo didžiuotis negu bijoti! ... Putino sąrašas yra patvirtinimas, kad kaip parlamentarė elgiuosi teisingai“, – pridūrė centro dešiniųjų pažiūrų politikė, kuri yra buvusio Švedijos užsienio reikalų ministro Carlo Bildto žmona.

Ji yra viena iš aštuonių Švedijos piliečių, minimų, kaip patvirtino šios Šiaurės šalies užsienio reikalų ministerija, tarp 89 asmenų, kuriems uždrausta atvykti į Rusiją – daugiausiai Europos politikų ir pareigūnų.

Kai kurie vardai iš to sąrašo buvo paviešinti: tarp jų atsidūrė Europos Parlamento Liberalų frakcijos vadovas ir Belgijos ekspremjeras Guy Verhofstadtas bei buvusi Švedijos kultūros ministrė – centro kairiųjų pažiūrų Lena Adelsohn Liljeroth.

Buvęs Čekijos užsienio reikalų ministras Karelas Schwarzenbergas, įnirtingai kritikuojantis Rusijos politiką Ukrainoje, taip pat patvirtino esantis įtrauktas į tą „juodąjį sąrašą“ ir džiaugėsi tokiu sprendimu.

„Kai pamačiau kitus vardus (tame sąraše), supratau, kad esu labai padoriame klube. Laikau tai apdovanojimu“, – politiko žodžius citavo naujienų agentūra ČTK.

Lenkijos žiniasklaida nurodė, kad į sąrašą pateko 18 šios šalies piliečių, tarp jų Senato pirmininkas Bogdanas Borusewiczius ir nacionalinės gynybos ministro pavaduotojas Robertas Kupieckis.

Olandijos premjeras Markas Rutte penktadienį atskleidė, kad minėtas sąrašas buvo perduotas ES šalių ambasadoms. M.Rutte nurodė, kad Olandijos vyriausybė atmeta šį Rusijos veiksmą ir kad „aiškiai ir tvirtai“ informuos Maskvą apie savo poziciją dėl to žingsnio, kuris „nėra pagrįstas tarptautine teise“.

Pasak jo, toks sąrašas buvo sudarytas atsakant į ES sankcijas Rusijai dėl jos vaidmens Ukrainoje – Krymo aneksijos ir separatizmo kurstymo šalies rytuose.

„Tai labai sukrečiantis elgesys, kuris, deja, negerina Rusijos įvaizdžio, tad mes paprašėme paaiškinimo dėl tokio elgesio“, – Švedijos užsienio reikalų ministrė Margot Wallstroem sakė naujienų agentūrai TT.

Tuo tarpu Vokietijos vyriausybė pareikalavo, kad Maskva viešai paskelbtų minėtą sąrašą ir įvardytų galimybes jį užginčyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs