Sukilę kariai sostinėje areštavo prezidentą Ibrahimą Boubacarą Keitą ir premjerą Boubou Cisse antradienio popietę ir nuvežė juos į karinę bazę Bamako priemiestyje, kurią užėmė tą rytą.
„Raginame nedelsiant paleisti belaisvius ir sugrąžinti teisinę valstybę“, – po Bendrijos viršūnių susitikimo vaizdo konferencijos formatu pareiškė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis.
„Manome, kad stabilumas regione ir Malyje ir kova su terorizmu turi būti absoliutus prioritetas“, – pridūrė jis.
ES dalyvauja Malio ginkluotųjų pajėgų mokymo misijoje nuo 2013 metų, o liepos mėnesį Bendrija pranešė apie bendrą ES specialiųjų pajėgų misiją Malio pajėgų kovai prieš džihadistų grupuotes paremti.
JT duomenimis, dėl džihadistų veiklos ir smurto tarp įvairių etninių grupių Malyje, kaimyniniame Nigeryje ir Burkina Fase pernai žuvo mažiausiai 4 000 žmonių.
Visame Sachelio regione padaugėjo islamistų grupuočių atakų, nors šalys stiprina savo nacionalines pajėgas ir regione yra dislokuota 5,1 tūkst. prancūzų antiteroristinių pajėgų karių.
Pasak Ch.Michelio, Europa sieks „artimai bendradarbiauti“ su suinteresuotomis tarptautinėmis ir Afrikos institucijomis, „kad galėtume rasti sprendinį, tiesiogiai atitinkantį Malio žmonių siekius“.
JAV pasmerkė maištą
„Jungtinės Valstijos griežtai smerkia rugpjūčio 18-osios maištą Malyje, taip pat smerktume bet kokį valdžios užgrobimą prievarta“, – sakoma M. Pompeo pranešime.
„Sulaikytų vyriausybės pareigūnų ir jų šeimų laisvė ir saugumas privalo būti užtikrinti“, – pabrėžė jis.
M.Pompeo sakė, kad JAV „ragina visus politinius ir karinius veikėjus dirbti, kad būtų atkurta konstitucinė vyriausybė“, užmegzti dialogą ir „atmesti smurtą“.