Europos Sąjunga ragina Jungtinę Karalystę įvardinti, ko ji tikisi po „Brexit“

Jungtinė Karalystė (JK) turi dar prieš derybas pasakyti, kokių santykių su Europos Sąjunga (ES) ji norėtų po „Brexit“, pareiškė Europos Komisijos vicepirmininkas Fransas Timmermansas
Europos Sąjungos vėliava
Europos Sąjunga ragina Jungtinę Karalystę įvardinti, ko ji tikisi po „Brexit“ / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Jis taip pat atmetė britų finansų ministro Philipo Hammondo pareiškimą, esą ES siekia tokio susitarimo, kuris nubaustų Didžiąją Britaniją už jos atsiskyrimą, nes bijo, kad Jungtinės Karalystės pavyzdžiu nepasektų kitos valstybės.

„Pasakykite mums, ko jūs norite. Tai būtų naudinga“, – sakė F.Timmermansas, Europos Komisijos vadovas Jeano-Claude'o Junckerio dešinioji ranka, grupelei Briuselyje akredituotų žiniasklaidos atstovų.

„Mes nepaliekame Jungtinės Karalystės, tai Jungtinė Karalystė palieka Europos Sąjungą. Taigi, pasakykite, ko jūs norite“, – pridūrė F.Timmermansas.

„Mums reikia tiksliai žinoti Jungtinės Karalystės norus, ir tada mes derėsime“, – pareiškė jis.

Praėjus pusantrų metų po Didžiosios Britanijos referendumo, kuriuo pritarta iniciatyvai pasitraukti iš ES, britų ministrė pirmininkė Theresa May kol kas dar neapibrėžė, kokių santykių norėtų su Bendrija po „Brexit“.

Diskusijos apie būsimus santykius – taip pat ir labiausiai rūpintį galimą prekybos sutarties klausimą ir kiek tvirti išliks Londono ryšiai su ES bendrąja rinka, muitų sąjunga – turėtų prasidėti ne anksčiau nei balandį.

Didžioji Britanija ir ES gruodį iš esmės susitarė dėl vadinamųjų skyrybų ir kitą mėnesį turėtų pradėti derybas dėl trumpo pereinamojo laikotarpio po oficialaus Britanijos išstojimo iš ES 2019 metų kovą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Philipas Hammondas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Philipas Hammondas

Ph.Hammondas vokiečių laikraščiui „Welt Am Sonntag“ sakė, kad Britanijos ekonomika turi išsaugoti „europietišką požiūrį“ net ir po „Brexit“. Ministras tuo leido suprasti, kad sieks minimalizuoti ekonominius skirtumus.

Tačiau Ph.Hammondas taip pat perspėjo ES atsikratyti „paranojos“, kad būdama per daug švelni Londonui ji paskatins likusias 27 šalis trauktis iš Bendrijos.

Pasak F.Timmermanso, Nyderlanduose ir Prancūzijoje vykę rinkimai, kuriuose euroskeptiški kandidatai patyrė pralaimėjimą, rodo, jog „Brexit“ balsavimo pasekmės iš tiesų atgrasino kitus nesekti britų pavyzdžiu.

„Taigi, ES lyderiai neturėtų bijoti, kad tai gali sukelti tam tikrus raibulius arba kiti susigundys padaryti tą patį. Sakyčiau, kaip tik priešingai“, – pridūrė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų