Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Europos Sąjunga sieks sutramdyti mokesčių vengiančius gudručius

Europos Sąjungos lyderiai aukščiausio lygio susitikime bandys sutarti bendrai kovoti su mokesčių vengimu. Po skandalo Prancūzijoje į Briuselio koridorius persikėlusi problema, nesvetima ir Lietuvai.
Pinigai
Pinigai / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Viršūnių susitikimo tikslas pasiekti bendrą 27 ES narių valstybių politinę valią kovoti su šia problema. Kol kas didžiausia problema buvo susitarti su Liuksemburgu ir Austrija dėl bankininkystės paslapčių atskleidimo.

Atvykdamas į susitikimą Liuksemburgo premjeras Jean'as-Claud'as Juncker'is atrodė nusiteikęs lanksčiau, ir pareiškė, kad su tam tikromis sąlygomis  „pasikeitimas bankininkystės duomenimis galėtų būti galimas nuo 2015-ųjų sausio“.

Po politinių apsisprendimų sekantys praktiniai veiksmai turėtų užtikrinti, kad būtų užkaišiotos teisinės landos vengti didesnių mokesčių, įsteigiant įmones ne toje šalyje, kur ji realiai vykdo savo veiklą, bet, pavyzdžiui, tokiame „mokesčių rojuje“ kaip Kaimanų salos.

Arba, kad turtingi žmonės, norėdami išvengti pajamų mokesčių, nelaikytų savo milijonų, pavyzdžiui, diskretiškumą garantuojančiuose Šveicarijos bankuose. Bet tam, kad tokie ketinimai taptų realybe reikia dar susiderėti ne tik su visomis ES narėmis, bet ir trečiosiomis šalimis.

„Kai kurios valstybės dar ne visai sutinka automatiškai keistis informacija, bet manome, kad tikrai galėsime pasistūmėti šiandien, na o galutiniams sprendimams laiko dar turime. Kai tik bėda ištiks, tai ir tos pačios šalys, kurios dabar nelabai noriai dalyvauja susitarimuose, pačios norės tokių susitarimų“, – sakė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį prieš prasidedant Europos Vadovų Tarybai.

Valstybės vadovės įsitinimu, pasiekti susitarimą yra svarbu ir Lietuvai.

„Bet kokie mokesčių vengimai reiškia mažesnes pajamas į visų europinių valstybių biudžetus, taip pat ir Lietuvos, o tai reiškia, kad valstybė turi mažiau galimybių ir vykdyti savo funkcijas ir apmokėti už jas – tai yra ir socialinės pašalpos, ir algos biudžetininkams. Taigi visi mes priklausome nuo tų lėšų, o jeigu atsiranda gudručiai, kurie mėgina išvengti...“, – sakė D. Grybauskaitė.

Valstybės vadovės teigimu, tokių pavyzdžių yra ir Lietuvoje. „Nenoriu darbar minėti konkrečių, kad nepadaryčiau įtakos teismams, bet turime pavyzdžių ir mūsų kai kurių politikų, kurie tokią praktiką naudojo anksčiau“, – sakė D. Grybauskaitė. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos