Daugelis įtakingiausių žemyninės Europos žiniasklaidos priemonių svarsto apie Jungtinės Karalystės sprendimo pasekmes visai ES.
„Rūkas virš vyriausybinio kvartalo Londone atkakliai neišsisklaido“, – rašo vokiečių dienraštis „Tagesspiegel“, kuris pavadino balsavimą Bendruomenių rūmuose „didžiausia politine krize šioje saloje nuo Antrojo pasaulinio karo“.
Leidinys taip pat konstatuoja, kad „atsakingi pareigūnai, ypač Theresa May, nesugeba išpildyti britų 2016 metais pareikštos valios: „Likus dviem mėnesiams iki „Brexit“ atrodo, kad ji su ES žaidžia žaidimą dėl to, kas pirmas sumirksės – ir pralaimės.“
Kitas Vokietijos savaitraštis „Der Spiegel“ mano, kad jei derybos dėl „Brexit“ sutarties bus atnaujintos, staiga atsibus ir Ispanija, kuri garsiai šauks apie Gibraltaro klausimą.
„Jei britai dabar pareikalaus nuolaidų Airijos klausimu, Ispanija greičiausiai tėkš ant stalo Gibraltaro klausimą. Naujų reikalavimų gali pateikti ir kitos ES narės – pavyzdžiui, dėl žvejybos teisių britų vandenyse“, – rašo „Der Spiegel“.
„De Volkskrant“: „Parlamentarai nesugeba dėl nieko susitarti ir triukšmauja garsiau nei „Brexit“ šalininkai bei oponentai lauke.“
Ispanijos „El Pais“ aptaria „košmarišką scenarijų“ Briuseliui: „Europos Sąjunga įbėgo į labiausiai gąsdinantį „Brexit“ scenarijų likus vos 60 dienų iki nustatytos Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Bendrijos datos.“
Esą ES atsidūrusi sudėtingoje padėtyje: arba pasiryžti „Brexit“ be susitarimo (no deal), arba „sutikti su labai delikačiomis derybomis, kurios gali atverti Pandoros skrynią“.
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas jau ištarė griežtą „Non“ britų pageidavimams, dienraštis „Le Figaro“ daro išvadą, kad Londonas remia Briuselį prie sienos: „Iki svarbiosios kovo 29 dienos taip arti, kad tikimasi, jog bus pasiduota.“
Nyderlandų „De Volkskrant“ negaili kritikos kariaujančioms Bendruomenių rūmų frakcijoms: „Parlamentarai nesugeba dėl nieko susitarti ir triukšmauja garsiau nei „Brexit“ šalininkai bei oponentai lauke.“
„Škotai iš viso nenori „Brexit“, leiboristai nori viena koja pasilikti ES, „Brexit“ šalininkai nori kaip don kichotai kovoti su ES, o Šiaurės Airijoje unionistai nori išmelžti kaip įmanoma daugiau pinigų iš Londono“, – rašo leidinys.