Amsterdame įsikūrusi agentūra nurodė, kad JAV bendrovė „Moderna“ atsiuntė papildomų duomenų anksčiau, nei planuota, todėl reguliavimo institucija „numatė neeilinį posėdį 2021 metų sausio 6 dieną“.
Klinikiniai bandymai, kuriuose dalyvavo 30 400 žmonių, parodė, kad „Moderna“ vakcinos veiksmingumas siekia 94,1 procento.
EVA vadovė Emer Cooke (Emer Kuk) sakė, kad spaudimo sulaukusi agentūra pademonstravo, jog sugeba reaguoti.
„Mums pavyko peržiūrėti vakcinų nuo COVID-19 vertinimo tvarkaraščius dėl neįtikėtinų visų šių vertinimų dalyvių pastangų“, – pranešime sakė E. Cooke.
„Užsikrėtimų skaičius didėja visoje Europoje, ir mes žinome, kad turime didžiulę atsakomybę už tai, kad vakcina patektų į rinką kuo greičiau, išlaikant mūsų mokslinės apžvalgos tvirtumą“, – pridūrė ji.
Europa atsiliko nuo ją palikusios Jungtinės Karalystės, kur anksčiau buvo EVA būstinė, tapusios pirmąja šalimi pasaulyje, suteikusia leidimą pradėti masinę vakcinaciją Vokietijos firmos „BioNTech“ ir amerikiečių vaistų gamintojos „Pfizer“ sukurtu preparatu.
Netrukus tokius leidimus suteikė JAV, Kanada, Singapūras ir Bahreinas.
Dėl to EVA sulaukė vis didesnio spaudimo greičiau patvirtinti šią vakciną, ypač iš Vokietijos.
Antradienį agentūra paskelbė daugiau kaip savaite paankstinusi susitikimą, kurio metu spręs dėl leidimo naudoti „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakciną nuo COVID-19.
Susitikimas, kuris turėjo įvykti gruodžio 29-ąją, dabar planuojamas gruodžio 21 dieną, o vakcinavimas Bendrijoje turėtų prasidėti dar gruodžio 27-ąją.