„Šiuo metu turima informacija rodo, kad tromboembolijos atvejų skaičius tarp paskiepytų žmonių nėra didesnis negu bendroje populiacijoje“, – naujienų agentūrai atsiųstame laiške rašė Europos vaistų agentūra (EVA), kai buvo paprašyta pakomentuoti šalių sprendimus stabdyti skiepijimą.
Amsterdame įsikūrusi agentūra nurodė mananti, kad Danijos sprendimas „buvo priimtas kaip atsargumo priemonė“.
EVA pridūrė, kad šis sprendimas buvo priimtas po pačios agentūros trečiadienį paskelbto pranešimo, jog ji „nagrinėja tromboembolijos atvejus, kurie, kaip buvo pranešta, pagal laiką susiję su vakcina“.
Austrija pirmadienį paskelbė stabdanti skiepijimą vienos „AstraZeneca“ partijos vakcinomis, kai viena 49 metų slaugytoja „smarkiai padidėjus kraujo krešumui“ kelios dienos po injekcijos nuo COVID-19.
Keturios kitos ES šalys – Estija, Latvija, Lietuva ir Liuksemburgas – taip pat paskelbė stabdančios skiepijimą šia preparato partija, kurios iš viso pagaminta 1 mln. dozių, paskirstytų 17 Europos šalių.
Tuo metu Danija paskelbė stabdanti skiepijimą visomis turimomis „AstraZeneca“ preparato atsargomis, o jos pavyzdžiu pasekė Islandija ir Norvegija.
Europos vaistų agentūra nurodė, „tęsianti savo vertinimą... ir toliau kiek įmanoma greičiau skelbsianti atnaujinimus“.
Savo pranešime apie incidentą Austrijoje EVA nurodė, kad iki kovo 9 dienos Europos ekonominėje erdvėje (EEE) pranešta apie 22 atvejus, kai paskiepytiems asmenims susidarė kraujo krešulių.
Danija sprendimą sustabdyti skiepijimą šia vakcina vėl vertins po dviejų savaičių. Šis žingsnis tikriausiai sulėtins vakcinavimo kampaniją šalyje.
Kopenhaga šiuo metu tikisi, kad visi suaugę šalies gyventojai bus paskiepyti nuo iki rugpjūčio vidurio, nurodė sveikatos apsaugos valdyba. Anksčiau prognozuota, kad tai bus padaryta iki liepos pradžios.