„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

EVA pradeda „Hipra“ stiprinamosios vakcinos nuo COVID-19 vertinimą

Europos Sąjungos vaistų priežiūros institucija antradienį pranešė, kad pradėjo Ispanijos farmacijos įmonės „Hipra“ pagamintos stiprinamosios vakcinos nuo COVID-19 tęstinį vertinimą ir pranešė, jog pirmieji rezultatai rodo, kad ji veiksmingai apsaugo nuo omikron atmainos pandeminio koronaviruso.
„Hipra“ laboratorija
„Hipra“ laboratorija / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Preliminarūs tyrimų rezultatai rodo, kad „Hipra“ vakcinos nuo COVID-19 sukeltas imuninis atsakas gali būti veiksmingas prieš SARS-CoV-2, įskaitant tokius susirūpinimą keliančias atmainas kaip omikron“, – teigiama Europos vaistų agentūros (EVA) pranešime.

„Hipra“ vakciną, kurios prekės ženklas yra PHH-1V, šiuo metu vertina Amsterdame įsikūrusi EVA. Vėliau jos gamintojas galės prašyti leidimo naudoti šį preparatą 27 valstybių bloke.

EVA nenurodė, kiek laiko užtruks vakcinos vertinimas.

„Hipra“ vakcina nuo COVID-19 buvo sukurta kaip stiprinamoji vakcina suaugusiesiems, jau paskiepytiems kitų gamintojų vakcinomis nuo pandeminio koronaviruso.

PHH-1V yra baltymų pagrindu sukurta vakcina, „kuri paruošia organizmą apsiginti“ nuo COVID-19, skelbia EVA.

Vakcinoje yra dviejų tipų „spyglio“ baltymo. Šie viruso paviršiaus dariniai lemia COVID-19 sukeliančio viruso SARS-CoV-2 gebėjimą užkrėsti į žmogaus ląsteles.

Žmogui pasiskiepijus šios vakcinos doze, jo imuninė sistema atpažins dviejų tipų „spyglio“ baltymą kaip svetimą ir sukurs nuo jų natūralią apsaugą – antikūnų ir T ląstelių.

„Jeigu vėliau pasiskiepijęs žmogus susidurs su SARS-CoV-2, jo imuninė sistema atpažins viruso „spyglio“ baltymą ir bus pasiruošęs jį atakuoti“, – sakoma EVA pranešime.

Kai kuriose pasaulio dalyse užsikrėtimų COVID-19 skaičius vėl sparčiai auga dėl užkrečiamesnio omikron atmainos potipio BA.2 plitimo.

EVA iki šiol yra leidusi Europos Sąjungoje vartoti penkias vakcinas nuo COVID-19: „Pfizer“ ir „Moderna“ preparatus, pagrįstus informacinės RNR technologija, taip pat „AstraZeneca“ ir „Johnson & Johnson“ skiepus, kuriuose pasitelkta virusinės pernašos technologija ir „Novavax“ vakciną, sukurtą pritaikius labiau tradicinę laboratorijoje sukurto „spyglio“ baltymo technologiją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“