„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Femen“ protestuotojos sulaukia mažai paramos Tunise

Nors kai kai kurie Tuniso gyventojai mano, kad su islamistams nepritariančia judėjimo „Femen“ aktyviste Amina Sboui elgiamasi per griežtai, tačiau ją palaikiusios ir viešai krūtines apsinuoginusios trys europietės šalyje sulaukia mažai visuomenės užuojautos.
„Femen“ aktyvisčių protestas Tunise
„Femen“ aktyvisčių protestas Tunise / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Trims moterims, dviems prancūzėms ir vienai vokietei, trečiadienį stojus prieš teismą Tunise, gresia iki vienerių metų laisvės atėmimo bausmė, nors moterų advokatas įsitikinęs, kad bausmė bus švelnesnė.

Judėjimo „Femen“ aktyvistės kaltinamos „nepadorumu“ ir visuomenės normų pažeidimu už tai, kad praėjusią savaitę apsinuoginusios surengė A.Sboui palaikymo akciją prie pagrindinio Tuniso teismo rūmų.

A.Sboui, kuri geriau žinoma savo pseudonimu Tyler, buvo suimta Kairuane praėjusį mėnesį, kai protestuodama prieš islamo radikalus ant sienos netoli kapinių nupiešė užrašą „Femen“. Trečiadienį ji atskirai turėtų stoti prieš bylą tiriantį teisėją.

Judėjimo „Femen“ aktyvistės kaltinamos „nepadorumu“ ir visuomenės normų pažeidimu už tai, kad praėjusią savaitę apsinuoginusios surengė A.Sboui palaikymo akciją prie pagrindinio Tuniso teismo rūmų.

Nuo gegužės 19 dienos areštuotai A.Sboui oficialūs kaltinimai dar nepateikti, tačiau už nepadorumą ir kapinių išniekinimą jai gresia nuo šešių mėnesių iki dvejų metų laisvės atėmimo bausmė.

Teisėjas leido suprasti, kad merginai gali būti pateikti kaltinimai dėl dalyvavimo organizuotos grupuotės veikloje, todėl bausmė gali būti dar sunkesnė.

Nors nevyriausybinės organizacijos kaltina po 2011 metų režimą nuvertusios revoliucijos į valdžią atėjusią islamiškąją partiją „Ennahda“ siekiant suvaržyti moterų teises, gegužės 29 dienos krūtines apsinuoginusių moterų protestas, kuris buvo pirmas toks Arabų pasaulyje, nesulaukė opozicijos palaikymo konservatyviame Tunise ir nepaskatino atnaujinti debatus dėl moterų teisių šalyje.

Net jeigu Tuniso pasaulietiškos ir femenisčių grupuotės užjaučia jaunąją tunisietę, tik nedaugelis jų palaiko jos bičiules europietes.

„Tai, kas nutiko Aminai, yra negailestinga, nepateisinama. Ji jokiu būdu nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui“, – sakė Nadia Chaabane,  pasaulietiškos centro kairiosios pakraipos „Al-Massar“ atstovė parlamente.

„Bet aš nesuprantu “Femen„ reakcijos, kuri komplikavo jos padėtį“, – pridūrė ji.

„Tai bergždžia ir bereikšmė provokacija. Šis incidentas nukreipia mūsų dėmensį nuo daug rimtesnių šios dienos problemų, socialinių ekonominių problemų, konstitucijos ruošimo, smurto ir kt. Tiesą sakant, “Fement„ reikalavimai yra paskutinis man rūpintis dalykas“, – kalbėjo parlamentarė.

„Femen“ judėjimo atstovai Paryžiuje nurodė, kad trečiadienį prieš teismą stosiančios europietės yra prancūzės Pauline Hillier ir Marguerite Stern, taip pat vokietė Josephine'a Markmann.

Prancūzija išreiškė viltį, kad Tuniso teismas nebus per daug griežtas.

„Tuniso teismo sistema yra nepriklausoma, bet aš vis tiek tikiuosi, kad ji bus atlaidi“, – sakė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurentas Fabiusas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs