Filipinai po aukų pareikalavusio gaisro uždraudė skraidyti vienos kompanijos lėktuvams

Filipinų aviacijos pareigūnai pirmadienį uždraudė skraidyti visiems lėktuvams, priklausantiems kompanijai, kurios viename iš Manilos oro uosto kilusiame lėktuve per gaisrą žuvo visi aštuoni keleiviai ir įgulos nariai.
Pavasaris
Pavasaris / Vytauto Šauklio nuotr.

Visiems „Lionair Inc.“ lėktuvams uždrausta skraidyti, kol vyksta vėlai sekmadienį įvykusio incidento tyrimas. Sudegęs lėktuvas „Westwind 24“ anksčiau buvo naudojamas medicinos prekėms, kurių reikia kovai su koronaviruso protrūkiu, transportuoti.

Filipinuose įsikūrusi užsakomųjų skrydžių bendrovė „Lionair Inc.“ nėra susijusi su Indonezijos pigių skrydžių bendrove „Lion Air“.

Dvimotoris lėktuvas vykdė medicininės evakuacijos misiją, kai jame kilo gaisras. Į Tokiją skristi turėjusiam lėktuvui užsiliepsnojus ant pagrindinio kilimo tako, žuvo du keleiviai iš JAV ir Kanados, taip pat šeši įgulos nariai bei medikai filipiniečiai, sakė oro uosto generalinis direktorius Edas Monrealis.

Dėl gaisro buvo uždarytas oro uosto pagrindinis tūpimo ir kilimo takas, teko kitur nukreipti vieną tarptautinį skrydį.

Užsidegusio lėktuvo pilotų kabinos pokalbių savirašį tyrėjai paėmė, sakė pareigūnai.

„Lionair Inc.“ nuomoja verslo lėktuvus, sraigtasparnius ir turbopropelerinius lėktuvus vidaus ir užsienio kelionėms, įskaitant skrydžius esant skubiems medicininiams atvejams. Kompanijos atstovas teisininkas Lesteris Ople sakė, kad skraidyti nebegalės keturi lėktuvai ir septyni sraigtasparniai. Jis pridūrė, kad kompanija visiškai bendradarbiaus su tyrėjais.

Pasak L.Ople, minėta evakuacija nebuvo susijusi su koronavirusu.

Sveikatos apsaugos departamentas pirmadienį sakė, kad „Lionair Inc.“ padėdavo transportuoti medicininių prekių siuntas – taip pat skirtas kovai su koronaviruso protrūkiu – iš Manilos į centrines ir pietines provincijas. Užsidegusio lėktuvo pilotas ir įgula prieš savo žūtį buvo nugabenę medicininių prekių į keturias provincijas, sakė sveikatos apsaugos sekretoriaus pavaduotoja Maria Rosario Vergeire.

Dėl kelionių suvaržymų, kurie yra mėnesiui šiauriniame Lusono regione įvestų kovos su koronavirusu priemonių dalis, Manilos oro uoste dirba tik minimali darbuotojų grupė, sakė pareigūnai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų