Tarp žuvusių per Holo saloje Sulu provincijoje įvykusią katastrofą yra 42 kariai bei trys civiliai, pranešė Filipinų karinės oro pajėgos. Į ligonines nugabenti 49 sužeisti karinio personalo nariai ir 4 civiliai.
Penki karinių pajėgų nariai tebėra ieškomi.
Sudužęs „Lockheed C-130 Hercules“ buvo vienas iš dviejų buvusių JAV karinių oro pajėgų lėktuvų, perduotų Filipinams šiais metais pagal karinės pagalbos programą. Jis nepataikė ant tako prieš vidurdienį tūpdamas Bangkalo gyvenvietėje šalia kalnų miesto Patikulio, esančio Sulu provincijoje, sakė ginkluotųjų pajėgų vadas generolas Cirilito Sobejana.
„Anot įvykio liudininkų, kažkiek karių buvo matomi iššokantys iš orlaivio dar prieš jam įsirėžiant į žemę. Tokiu būdu jie išvengė sprogimo [lėktuvui] sudužus“, – sakoma kariuomenės pranešime.
Kariuomenės paskelbtose pirmosiose nuotraukose iš nelaimės vietos matyti transporto lėktuvo uodegos dalis. Kitos dalys buvo apdegusios arba subyrėjusios į gabalus proskynoje, apsuptoje palmių. Kariai ir gelbėtojai siuvo pirmyn ir atgal su neštuvais dūmų gaubiamoje sudužimo vietoje.
Daugelis keleivių buvo neseniai pagrindinį rengimo kursą baigę kariai, siunčiami į neramią salą, kur turėjo prisidėti prie jungtinės pajėgų grupės, kovojančios su terorizmu šiame musulmoniškame regione.
Kariuomenė yra dislokavusi stiprias pajėgas pietų Filipinuose, kur veikia kelios kovotojų grupuotės, įskaitant „Abu Sayyaf“, neretai grobianti žmones ir reikalaujanti išpirkos.
Lėktuvas skraidino karius iš pietinio Kagajan de Oro miesto, nurodė C.Sobejana. Avarijos priežastys kol kas nežinomos.
„Didžiulė nesėkmė, – žurnalistams sakė C. Sobejana. – Lėktuvas nepataikė nutūpti ant tako ir mėgino vėl didinti [variklių] galią, bet nesugebėjo to padaryti ir sudužo.“
Avarijos metu vidurio Filipinuose lijo, bet kol kas neaišku, kokios meteorologinės sąlygos buvo Sulu regione. Oro uostas yra šalia Sulu pagrindinio mieto Holo, už kelių kilometrų nuo kalnuotos vietovės, kur vyriausybės pajėgos kovoja su „Abu Sayyaf“. Dalis tų kovotojų yra prisiekę ištikimybę džihadistų judėjimui „Islamo valstybė“ (IS).
Jungtinės Valstijos ir Filipinai laiko „Abu Sayyaf“ teroristine organizacija dėl grupuotės vykdomų sprogdinimų, žmonių grobimų ir žiaurių nužudymų. Pastaraisiais metais ši grupuotė buvo labai susilpninta dėl vyriausybės pajėgų operacijų, bet tebekelia grėsmę.