„Argentinos lyderiai tiesiogine prasme pasirinko būti žmonėmis už įstatymų ribų. Jie chroniškai nevykdė JAV teismo nurodymų, melavo mūsų teismams ir demonstravo didžiulę panieką mūsų teismams“, – sakoma fondo „Aurelius Capital Management“ pranešime.
Trečiadienį Buenos Airės atskleidė planus pakeisti palūkanų mokėjimo restruktūrizuotų valstybės vertybinių popiečių valdytojams tvarką, nukreipiant lėšas per Argentinos banką, o ne per JAV banką „BNY Mellon“.
Argentina tokiu būdu nori išvengti lėšų įšaldymo, kurį Niujorko teisėjas yra nurodęs taikyti „BNY Mellon“, iki šiol tvarkiusiam tokius mokėjimus.
Argentina atsisakė sumokėti fondams, kurie nesutiko prisidėti prie daugumos kreditorių, sutikusių su restruktūrizavimo planais 2005 ir 2010 metais.
Pagal teisėjo Thomo Griesos nutartį, Argentina privalo sumokėti prie restruktūrizavimo plano neprisidėjusiems rizikos draudimo fondams visą jų įsigytų obligacijų vertę. Taip pat buvo įšaldytos Argentinos sąskaitos minėtame banke, todėl šalis liepos pabaigoje buvo priversta paskelbti nemokumą.
Tas žingsnis buvo atliktas, nors Argentina buvo pervedusi 539 mln. JAV dolerių į „BNY Mellon“ sąskaitą, kad galėtų pagal numatytą tvarkaraštį išmokėti palūkanas su restruktūrizacijos planu sutikusiems skolintojams.
Argentina atsisakė sumokėti fondams, kurie nesutiko prisidėti prie daugumos kreditorių, sutikusių su restruktūrizavimo planais 2005 ir 2010 metais.
Tačiau Th.Griesa JAV federaliniame teisme galiausiai palaikė tų fondų reikalavimą apmokėti visą obligacijų vertę ir nurodė „BNY Mellon“ įšaldyti Buenos Airių sąskaitas, kad priverstų Argentiną vykdyti jo sprendimus.
„Aurelius Capital Management“, kuris kartu su fondu „NML Capital“ yra įsigijęs apie 1,3 mlrd. vertės obligacijų, kurioms Argentina paskelbė nemokumą 2001 metais, pareiškė, kad Buenos Airių trečiadienį paskelbtu žingsniu pažeidžia Th.Griesos sprendimą. Fondas pridūrė, kad dėl to Argentinos ekonomika dar labiau nukentės.
Argentinos lyderiai „dabar „dvigubina statymą“ savo neteisėta ir nevykusia taktika“, rašo „Aurelius Capital Management“.