Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Forbes“: rusai turės tai aukoti, kad apsaugotų savo naftos perdirbimo gamyklas

Rusija gali perkelti dalį savo priešlėktuvinės gynybos į naftos perdirbimo gamyklas, o tai susilpnintų oro bazių, uostų, štabų ir kitų karinių objektų apsaugą ir padarytų juos lengvesniu taikiniu, sako leidinys „Forbes“.
Gaisras Tuapsės naftos perdirbimo gamykloje
Gaisras Tuapsės naftos perdirbimo gamykloje / Kadras iš vaizdo įrašo

Ukraina sukūrė 15 tipų tolimojo nuotolio atakos dronų ir nukreipė juos prieš Rusijos naftos pramonę. Pasak leidinio, per metus tokių reidų Ukrainos žvalgyba Rusijos naftos perdirbimo gamyklų pajėgumus sumažino maždaug 12 proc.

Pasak laikraščio, Kyjivas tikisi, kad atakos prieš energetikos struktūrą pakenks Maskvos finansams, apsunkins karinę logistiką ir sukels paprastų rusų nepasitenkinimą. Tačiau ekspertai perspėja, kad tokie smūgiai, nors ir skausmingi Rusijai ir turintys įtakos logistikai, nedaro didelės įtakos bendram metiniam naftos perdirbimo kiekiui.

„Galbūt Ukrainos pajėgoms svarbiau, kad dronų atakos gali priversti Kremlių atitraukti vertingas priešlėktuvinės gynybos sistemas nuo fronto linijos ir dislokuoti jas aplink naftos infrastruktūrą“, – rašoma leidinyje.

„Forbes“ pažymi, kad Maskva, desperatiškai bandydama sustiprinti savo priešlėktuvinę gynybą, neseniai iš 2024 m. į 2026 m. atidėjo dviejų priešlėktuvinių raketų sistemų S-400 eksportą į Naująjį Delį, o Jungtinės Karalystės žvalgybos duomenimis, jau planuojama prie energetikos objektų dislokuoti zenitines raketas „Pancyr“.

Rusija išsklaido savo geriausią priešlėktuvinę gynybą ir ją silpnina, o pasekmes rodo Ukrainos raketų ataka prieš Rusijos Juodosios jūros laivyną Sevastopolyje, kurios metu buvo apgadinti du Rusijos desantiniai laivai.

„Kremliui gali tekti neišvengiamai rinktis: ginti naftos perdirbimo gamyklas arba priešakines pajėgas, ir greičiausiai bus neįmanoma padaryti abiejų“, – pažymėjo „Forbes“.

Smūgiai naftos perdirbimo gamykloms Rusijoje

Šeštadienį, kovo 23 d., dronai smogė vienam iš Kuibyševo naftos perdirbimo gamyklos blokų Rusijos Samaros regione, už 800 km nuo sienos su Ukraina. Po atakos naftos perdirbimo gamykla sustabdė veiklą.

Kovo 16 d. pranešta, kad Rusijos Samaros srityje buvo įvykdytas išpuolis prieš tris naftos perdirbimo gamyklas. SBU dronai atakavo tris „Rosneft“ naftos perdirbimo gamyklas Samaros srityje – Novokuibiševsko, Kuibyševo ir Syzrano naftos perdirbimo gamyklas.

Iš viso nuo šių metų pradžios iki kovo 18 d. buvo surengta 15 dronų atakų prieš 13 naftos perdirbimo gamyklų 9 Rusijos regionuose. Leidinio „The Insider“ duomenimis, dėl smūgių 8 objektai patyrė didelės žalos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?