Šiauriausia Bruklino kaimynystė yra ir lenkų neonacių, besididžiuojančių savo įsitikinimais, namai. Bruklino fotografas Adamas Krause'as, savo nuotraukose įamžinęs penkis šiam judėjimui atstovaujančius žmones, suteikė retą galimybę pažvelgti į kraštutinių dešiniųjų, sėjančių neapykantą, pasaulį. Savo nuotraukomis jis suteikė veidą pogrindiniam judėjimui.
Floridoje užaugęs, bet vėliau į Brukliną persikraustęs A.Krause'as pasakojo pirmą sykį vyrą, vilkėjusį marškinėlius su rasistiniu simboliu, pastebėjęs vienoje iš Grynpointo sporto salių. Priėjęs prie to vyro A.Krause'as jam pasakė nesutinkąs su ant jo marškinėlių esančiu užrašu, tačiau manąs, kad jis įdomus.
Nufotografuoti neonacius nebuvo lengva, duodamas interviu „MailOnline“ prisipažino fotografas. „Teko ilgai derinti, kol jie sutiko nusifotografuoti. Bet aš jiems prisistačiau, parodžiau savo darbus, taigi jie susidomėjo“, – aiškino vyras.
Kitoje parduotuvėje ženkliukai su svastika buvo beveik iššluoti – čia jų liko tik viena pora.
A.Krause'o kadruose užfiksuoti penki vyrai. Vieni iš jų prisidengę savo veidus, kiti juos atvirai demonstruoja. Visos nuotraukos darytos Grynpointe – kai kurie vyrai fotografą įsileido ir į savo namus, nes, pasak A.Krause'o, jis jų „gražiai paprašė“.
Duodamas interviu A.Krause'as nenorėjo gilintis nei į fotografuotų vyrų tapatybes, nei į neonacizmo istoriją. Jis sakė: „Jei nuotraukos iškelia daugiau klausimų nei suteikia atsakymų, tai gerai“.
Socialiniame tinkle „Facebook“ įkurta grupė, pavadinta „Greenpoint Antifa“. Ją įkūrė Grynpointo aktyvistai, kovojantys prieš, anot jų, „fašistines, žiaurias“ sąlygas.
Praėjusį mėnesį vienoje parduotuvėje Manhatane buvo pastebėti auskarai su svastikos simboliu. Kitoje parduotuvėje ženkliukai su svastika buvo beveik iššluoti – čia jų liko tik viena pora. „Tai nežmoniška“, – „New York Daily News“ sakė miesto tarybos narys Steve'as Levinas.
2009-aisiais laikraštis „Greenpoint Gazette“ pastebėjo, kad rajone padaugėjo antisemitinių ir homofobiškų grafiti užrašų, kuriais išpaišytos sienos ir pašto dėžutės. Svastikos ir kiti neonacių simboliai taip pat pastebėti priklijuoti prie lauko žibintų.
Fotografas A.Krause'as iš savo tinklalapio pašalino lenkų neonacių nuotraukas. Vietoj jų jis paliko žinutę: „Nors ir vertinu dėmesį, kurio sulaukė ši istorija, visgi žiniasklaidos dėmesys mane verčia jaustis kiek nepatogiai. Manau, kad šis vaizdo įrašas atsako į daugybę klausimų, kurie mums visiems kyla.“